Breaking

সোণতলীত বানত উটি অহা এগৰাকী অসহায় মহিলাক সহায়ৰ হাত এজন যুৱকৰ

0 1,182

সোণতলী : এফালে কোৰোণাৰ আতংক আনফালে ৰাজ্যত বানৰ কৱলত লাখ লাখ জনতা৷ ৰাজ্যৰ দ্বিতীয়টো বান পৰিস্থিত কিছু পৰিমানে হ্ৰাস পাইছে যদিও পুনৰ বাঢ়নি পানীয়ে নৈ আৰু ইয়াৰ উপনৈ সমূহ উফন্দি উছিছে৷ লকডাউনে দুখীয়াৰ অৱস্থা জুৰুলা কৰাৰ বিপৰিতে প্ৰৱল বানপানীয়ে নৈপৰীয়া ৰাইজৰ অৱস্থা অধিক জুৰুলা কৰি পেলাইছে৷ দক্ষিণ কামৰূপৰ বকো সমষ্টিৰ ছমৰীয়া উন্নয়ন খণ্ডৰ অধীনস্থ সোণতলীত বিগত কেবাবছৰ ধৰি চলি থকা লুইতৰ খহনীয়াই হাজাৰ হাজাৰ পৰিয়ালৰ ঘৰ-দুৱাৰ নদীত জাহ গৈছে৷ প্ৰলয়ংকাৰী বানে অনেক পৰিয়ালৰ ঘৰ দুৱাৰ উটুৱাই লৈ গৈছে৷ উল্লেখ্য যে, ইতিমধ্য হৈ যোৱা বানপানীয়ে সোণতলীৰ এলেকাধীন পানীখাইতী গাঁৱৰ এগৰাকী অসহায় মহিলাৰ সপোনৰ ঘৰখন উটাই লৈ যোৱাত মহিলাগৰাকীয়ে তিনিজনী কন্যা সন্তান লৈ পানীখাইতী গড়কাপ্তানী পথত আশ্ৰয় লৈছে৷ ৰ’দে-বৰষুণে, ভোকে-লঘুণে নিদ্ৰা-অনিদ্ৰায় জীৱন অতিবাহিত কৰিছে৷ স্বামীৰ মৃত্যুৰ পিছত এমুঠি অন্নৰ বাবে হাহাকাৰ কৰি থকা  মহিলাগৰাকীৰ খবৰ পাই স্থানীয় স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠন ‘চৰ-চাপৰি যুৱ ঐক্য মঞ্চ’ৰ বিষয়-ববীয়াই মহিলা গৰাকীৰ এসপ্তাহৰ বাবে খাদ্য-সামগ্ৰী যোগান ধৰাৰ উপৰিও সামাজিক মাধ্যম ফেচবুকত মহিলাগৰাকীক সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ জনায়৷ ফেচবুকত ভাইৰেল হৈ পৰা মহিলাৰ দুৰ্দশাৰ খবৰ পাই সোণতলীৰ এজন সচেতন যুৱক তথা মাহতলী গাঁও পঞ্চায়ত সমন্বয়ক মশ্বিৰুল হকে মহানুভৱতাৰ পৰিচয় দাঙি ধৰিলে৷ মশ্বিৰুল হকে ব্যক্তিগতভাৱে মহিলাগৰাকীক সহায় কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহে৷ চৰ-চাপৰি যুৱ ঐক্য মঞ্চৰ সহযোগিতাত মশ্বিৰুল হকে মহিলাগৰাকীক প্ৰায় দহ দিন চলিব পৰাকৈ অত্যাৱশ্যকীয় খাদ্য সামগ্ৰী যোগান ধৰে৷ ইপিনে সামাজিক মাধ্যমৰ জড়িয়তে চৰকাৰক খহনীয়া সমস্যা সমাধান কৰাৰ উপৰিওঁ বান সমস্যাক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যা হিচাপে ঘোষণা কৰিবলৈ আহ্বান জনোৱাৰ লগতে গৰাখহনীয়াত গৃহহীন হোৱা লোকক পুনৰ সংস্থাপনৰ দিবলৈ আহ্বান জনায় ৷