Breaking

উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাত ডিষ্টিংচনেৰে জিলিকি উঠিল দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ সন্তান অভিজিৎ গগৈ ।

0 1,132

নাজিৰা : দৰিদ্ৰতা ছাত্ৰ-ছাত্ৰী অধ্যয়নৰ বাবে হেঙাৰ হ’ব নোৱাৰে তাৰে প্ৰমাণ কৰি দেখুওৱালে নাজিৰাৰ চূণপোৰা হেমেনাবাৰীৰ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ এগৰাকী সন্তানে।চূণপোৰা হেমেনাবাৰীৰ নিবাসী  জীৱন গগৈ আৰু তুলু গগৈৰ পুত্ৰ অভিজিৎ গগৈয়ে গড়গাওঁ এম জি এম চিনিয়ৰ চেকেণ্ডেৰী স্কুলৰ পৰা   ডিষ্টিংচন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ অভিজিৎ গগৈয়ে ইংৰাজী ৭০,অসমীয়া ৯২,তৰ্ক বিজ্ঞান ৯৫,ৰাজনীতি বিজ্ঞান ৯৩,শিক্ষা ৮৪,সমাজতত্ব-৭৬ নম্বৰে মুঠ ৪৩৪ নম্বৰ লাভ কৰি শতকৰা ৮৬’৬%ৰে ডিষ্টিংচন লাভ কৰিছে।ভৱিষ্যতে সুনাগৰিক হোৱাৰ আশা অভিজিৎৰ।অতি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ অভিজিৎ গগৈৰ পিতৃ-মাতৃৰ নাই কোনো জীৱিকা স্থল।অভিজিৎৰ ঘৰলৈ যোৱা বাট-পথ অৱস্থাও শোচনীয়,এজাক নেৰানেপেৰা বৰষুণ দিলেই বোকাময় হৈ পৰে পথছোৱা।ইয়াৰ পিছতো অভিজিৎ গগৈ থমকি ৰ’ব লগা হোৱা নাছিল।পিতৃয়ে হাজিৰা কৰি পোৱা টকা-পইচা আৰু এম জি এম চিনিয়ৰ চেকেণ্ডেৰী স্কুলৰ পৰা লাভ কৰা সা-সুবিধাৰ বাবে আজি অভিজিৎ গগৈয়ে  ডিষ্টিংচন লাভ কৰি নাজিৰা চূণপোৰা হেমেনাবাৰীলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হয়।দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ অভিজিৎ গগৈৰ পিতৃ-মাতৃয়ে পৰৱৰ্তী পৰ্য্যায়ত অধ্যয়নৰ কোনো ব্যক্তিৰ সহায়ৰ হাতো বিচাৰিলে সংবাদ মাধ্যমৰ যোগে।