কোৱাৰেণ্টাইন জ’নৰ লোকক প্ৰশাসনৰ খাদ্য যোগান

0 20

জামুগুৰিহাট

কোৱাৰেণ্টাইন জ’ন হিচাপে ঘোষণা হোৱা বিশ্বনাথ জিলাৰ তথা জামুগুৰিহাটৰ নিকটৱৰ্তী অসম অৰুণাচল সীমান্তৰ তিনিখন গাঁৱৰ জনসাধাৰণৰ বাবে বিশ্বনাথ জিলা প্ৰশাসনে অত্যাৱশ্যকীয় খাদ্য সামগ্ৰী যোগান ধৰিছে। অঞ্চলটোৰ টক’ গয়াৰী নামৰ ৬০ বছৰীয়া ব্যক্তিগৰাকী  মাৰাত্মক ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত হোৱাটো নিশ্চিত হোৱাৰ পিছতেই ১৭ মে’ৰ দিনা বিশ্বনাথ জিলা প্ৰশাসনে কৰ’না আক্ৰান্ত টক’ গয়াৰীৰ গৃহ গাঁও ২নং পাখেৰিগুৰিৰ লগতে ১নং পাখেৰিগুৰি আৰু ছেৰফাংগুৰি অঞ্চলটোক কোৱাৰেণ্টাইন জ’ন হিচাপে ঘোষণা কৰে৷ কোৱাৰেণ্টাইন জ’নৰ এই তিনিখন গাঁৱত থকা মুঠ ১০৫ টা পৰিয়ালক আজি বিশ্বনাথ জিলা প্ৰশাসনে অত্যাৱশ্যকীয় খাদ্যসামগ্ৰী যোগান ধৰে৷ জানিব পৰা মতে ৪ জন সদস্যৰে এটা পৰিয়াল বুলি ধৰি কোৱাৰেণ্টাইন জ’নটোত থকা এই ১০৫ টা পৰিয়ালক ১৫ কেজিকৈ চাউল, ৫ কেজিকৈ আলু,২ কেজিকৈ দাইল আৰু পিয়াজ, ২ লিটাৰ মিঠাতেল, ১ কেজি নিমখৰ লগতে চাবোন, ছাৰ্ফ, টুথপেষ্ট আদি সামগ্ৰীসমূহ যোগান ধৰে৷ উল্লেখনীয় যে কোৱাৰেণ্টাইন জ’ন হিচাপে ঘোষণা কৰাৰ পিছত ১৪ দিনৰ বাবে এই অঞ্চলটোত সকলো লোকৰে প্ৰৱেশ আৰু প্ৰস্থান নিষিদ্ধ হোৱাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত কোৱাৰেণ্টাইন জ’নটোত থকা গাঁও তিনিখনৰ এই ১০৫টা পৰিয়ালৰ অসুবিধাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এইদৰে জিলা প্ৰশাসনে পৰিয়ালসমুহক অত্যাৱশ্যকীয় খাদ্যসামগ্ৰী সমূহ যোগান ধৰিছে৷ উল্লেখ্য যে অঞ্চলটোৰ ক’ভিড-১৯ পজিটিভ ট’ক গয়াৰীৰ প্ৰাথমিক সংস্পৰ্শলৈ অহা ১৬ জন ব্যক্তিৰ প্ৰথমটো ক’ভিড পৰীক্ষাৰ ফলাফল নিগেটিভ বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ প্ৰণিধানযোগ্য যে টক’ গয়াৰীৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা ইটাখোলা নতুন প্ৰাথমিক স্বাস্থ্যকেন্দ্ৰৰ চিকিৎসককে ধৰি ১১ গৰাকী স্বাস্থ্য কৰ্মীৰো কভিদ পৰীক্ষাৰ ফলাফল নিগেটিভ অহা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

x

COVID-19

World
Confirmed: 0Deaths: 0
ine
x

COVID-19

World
Confirmed: 0Deaths: 0
insdffe