Breaking

উজনি মাজুলীৰ খেৰকটীয়া মহাবিদ্যালয়ত অখিল ভাৰতীয় বিদ্যাৰ্থী পৰিষদৰ জনজাতি ছাত্ৰ সন্মিলন সম্পন্ন

0 1,210

উজনি মাজুলী, ১৯ নৱেম্বৰঃ বিশ্বৰ  অন্যতম অৰাজনৈতিক ছাত্র সংগঠন অখিল ভাৰতীয় বিদ্যাৰ্থী পৰিষদ ,মাজুলী জিলা সমিতিৰ উদ্যোগত বুধবাৰে উজনি মাজুলী খেৰকটীয়া মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰেক্ষাগৃহত দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে এখনি জিলা জনজাতি ছাত্ৰ সন্মিলন অনুষ্ঠিত হয় । বৰ্তমান সময়ত অসমৰ জনজাতীয় ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকল সকলো দিশৰ পৰাই পিছ পৰি ৰোৱা পৰিলক্ষিত হয়। তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ৰাষ্ট্ৰঃ হিতৰ বাবে কাম কৰি অহা বৃহৎ ছাত্ৰ সংগঠনটোৱে এলানি দীঘলীয়া কাৰ্যসূচীৰে মাজুলীৰ গণ্যমান্য ব্যক্তি সকলৰ উপস্থিতিৰে সন্মিলনখনি অনুষ্ঠিত কৰে। মাজুলী জিলাৰ ৬ টা শাখাৰ সকলো কাৰ্য্যকৰ্তাৰ লগতে পৰিষদৰ শুভাকাংক্ষী সকলে ব্যৱস্থাপনাৰ দায়িত্ব লোৱা কার্যসূচীটিৰ আদৰণি ভাষণেৰে আঁত ধৰে বিদ্যাৰ্থী পৰিষদৰ একালৰ সক্ৰিয় কাৰ্য্যকৰ্তা অনন্যা বৰুৱাই। পুৱা ৬ বজাত নতুন বজাৰৰ বিশিষ্ট সমাজ সেৱক কপিল কুমাৰ বৰাই আঁত ধৰা স্বচ্ছতা অভিযানৰ দ্বাৰা আৰম্ভ হোৱা সভাখনিত উপস্থিত থাকে বিদ্যাৰ্থী পৰিষদৰ উত্তৰ পূৱৰ ক্ষেত্ৰীয় সাংগঠনিক সম্পাদক নীৰৱ ঘিলানী ,অখিল ভাৰতীয় বিদ্যাৰ্থী পৰিষদ, মাজুলী জিলাৰ সভাপতি তথা মাজুলীৰ অন্যতম শিক্ষানুষ্ঠান ৰঙাচাহী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ডঃ নৱ কুমাৰ গাম ,অ’.এন.জি. চি. অসম সম্পদৰ অধ্যক্ষ ও কেন্দ্ৰীয় কাৰ্যকৰী সমিতিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি পোনাৰাম মিলি , টি.এম.পি.কে. মাজুলী জিলাৰ সভাপতি ৰাজু চিন্তে ,উজনি মাজুলী খেৰকটিয়া মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষা কুসুম দত্ত , মাজুলী বিদ্যাৰ্থী পৰিষদৰ ফুলনি শাখাৰ উপ:সভানেত্রী পাৰুল বৰা মিলি , অধিবক্তা তথা ৰঙাচাহী শাখাৰ সভাপতি মনোজ্যোতি মিলি। ভাষণ সম্পৰ্কত সাংগঠনিক সম্পাদক গৰাকীয়ে বিদ্যাৰ্থী পৰিষদৰ কাৰ্যকলাপৰ লগতে ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলৰ শাৰীৰিক, মানসিক, বৌদ্ধিক বিকাশৰ জৰিয়তে কেনেদৰে দেশ মাতৃৰ হিতৰ বাবে সেৱা আগবঢ়াব পাৰি লগতে জনজাতি ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলৰ উত্তৰণৰ দিশত ভাষণ প্ৰদান কৰে। উপস্থিত থকা বিশিষ্ট ব্যক্তি সকলে বিভিন্ন বিষয়ত বক্তব্য আগবঢ়ায়। তাৰ পিছতে কৃষ্টি-সংস্কৃতিৰ ভঁৰাল মাজুলীৰ উদীয়মান কলা-কুশলী সকলে মিছিং,দেউৰী,সোনোৱাল কছাৰী,নেপালী বিভিন্ন জনজাতীয় নৃত্য পৰিবেশন কৰে। দিনজোৰা কাৰ্য্যসূচীৰ অন্তত মাজুলীৰ সকলো কাৰ্য্যকৰ্তাই পৰিষদৰ বিভিন্ন শ্লো-গানেৰে সভাগৃহ উলাহ-উদ্দীপনাময় পৰিবেশৰ সৃষ্টি কৰে। বৰ্ণাঢ্য কাৰ্য্যসূচীটিৰ শেষত মাজুলী অখিল ভাৰতীয় বিদ্যাৰ্থী পৰিষদৰ সম্পৰ্ক প্ৰমুখ ভাৰ্গব প্ৰতীম বৰুৱাই শলাগৰ শৰাই আগবঢ়োৱাৰ পাছত “বন্দে মাতৰম”গীত পৰিবেশন কৰি সভাৰ সফল সমাপ্তি কৰে।