মাজুলীবাসীলৈ উপায়ুক্তৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ গোহাৰি।

0 1,219

উজনি-মাজুলী : মাজুলীত ক’ভিড-১৯ সংক্ৰমিতৰ আৰোগ্যৰ ১০০ শতাংশ হাৰৰ সফলতা লাভৰ পাছত নদীদ্বীপ জিলাখনক এতিয়া এই অতিমাৰীৰ সামাজিক সংক্ৰমণৰ আশংকাৰ পৰাও সম্পূৰ্ণ সুৰক্ষিত কৰি ৰখাৰ বাবে মাজুলীবাসী প্ৰতিগৰাকী লোকৰে পূৰ্ণ সহযোগিতা কামনা কৰিছে মাজুলীৰ উপায়ুক্ত বিক্ৰম কৈৰীয়ে। জিলাখনক ক’ভিড-১৯ৰ সামাজিক সংক্ৰমণৰ দৰে পৰিস্থিতিৰ পৰা ৰক্ষা কৰাৰ স্বাৰ্থত মাজুলীবাসীক কোনো কাৰণতে মুখত মাস্ক নিপিন্ধাকৈ ঘৰৰ বাহিৰ নোলাবলৈ অনুৰোধ জনোৱাৰ লগতে ৰাজহুৱা স্থানত ন্যূনতম সামাজিক দূৰত্ব ৰক্ষা কৰা আৰু চাবোনেৰে ভালদৰে হাত ধোৱাৰ নিয়ম সম্পূৰ্ণভাৱে মানি চলিবলৈ উপায়ুক্ত গৰাকীয়ে গোহাৰি জনাইছে। উপায়ুক্ত গৰাকীয়ে জিলাবাসীক অত্যন্ত জৰুৰী প্ৰয়োজনীয়তা নাথাকিলে ঘৰৰ পৰা ৰাজহুৱা স্থানলৈ ওলাই নাহিবলৈও আহ্বান জনাইছে। ইফালে, জিলাখনত এই পৰ্যন্ত ক’ভিড-১৯ত আক্ৰান্ত আটাইকেইগৰাকী লোকেই সম্পূৰ্ণ আৰোগ্য লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱাৰ বাবে উপায়ুক্ত কৈৰীয়ে আজি জিলাখনৰ প্ৰতিগৰাকী লোককে অভিনন্দন জনাইছে। নদীদ্বীপ জিলাখনত বহিঃৰাজ্যৰ পৰা অহা লোকসকলৰ পৰা ক’ভিড-১৯ৰ অধিক সংক্ৰমণৰ আশংকা এইপৰ্যন্ত সফলতাৰে প্ৰতিহত কৰাৰ ক্ষেত্ৰত স্বাস্থ্য বিভাগৰ প্ৰতিগৰাকী লোকৰ লগতে মাজুলীবাসী জনসাধাৰণেও জিলা প্ৰশাসনৰ প্ৰতি আগবঢ়োৱা সহযোগিতাক প্ৰশংসা কৰি উপায়ুক্ত গৰাকীয়ে এতিয়া নদীদ্বীপ জিলাখনক ক’ভিড-১৯ৰ সামাজিক সংক্ৰমণৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সুৰক্ষিত ৰখাৰ ক্ষেত্ৰতো সকলোৰে সহযোগিতা কামনা কৰিছে।