Breaking

নাজিৰাৰ শিমলুগুৰি জংচনত দ্বিতীয় খন শ্ৰমিক এক্সপ্ৰেছত বহি: ৰাজ্যৰ পৰা আহিল ১৬ জন শ্ৰমিক । কোৱাৰেণ্টাইন চেণ্টাৰলৈ প্ৰেৰণ ।

0 8

দিলীপ হাজৰিকা : নাজিৰা

প্ৰথম,দ্বিতীয়,তৃতীয়,চতুৰ্থ পৰ্য্যায়ৰ লকডাউনৰ পিছত  শিৱসাগৰ জিলাৰ শিমলুগুৰি ৰে’ল জংচনত আহি পালেহি দ্বিতীয়খন শ্ৰমিক ৰেল৷ তামিলনাডু কম্বতুৰৰ পৰা অহা শ্ৰমিক এক্সপ্ৰেছ পুৱা ৯.১৫ বজাত শিমলুগুৰি জংচন আহি পোৱাৰ পিছতেই যাত্ৰী সকলক কৰোৱা হয় স্বাস্থ্য পৰীক্ষা । ইতিমধ্যে শিৱসাগৰ জিলাৰ শিমলুগুৰি ৰে’লৱে জংচন আহি  পালেহি কম্বতুৰৰ পৰা অহা শ্ৰমিক এক্সপ্ৰেছ।৯ বাজি ১৫ মিনিটত মিনিটত শিমলুগুৰি ৰে’লৱে জংচন আহি পোৱা শ্ৰমিক এক্সপ্ৰেছ  প্ৰায় পাঁচ ঘন্টা পলমকৈ আহি পায়৷শ্ৰমিক ৰেলখনত উজনি অসমৰ শিমলুগুৰি ৰে’লৱে জংচন আহি পোৱাৰ লগে লগেই যাত্ৰী সকলক  শিমলুগুৰি ৰে’লৱে জংচনত  কৰোৱা হয় স্বাস্থ্য পৰীক্ষা।স্বাস্থ্য পৰীক্ষা কৰোৱাৰ পিছত  চৈধ্য দিনৰ কোৱাৰেণ্টাইনৰ বাবে নিয়া হয় এই সকল লোকক৷চৰাইদেউ জিলাৰ পাঁচজন আৰু শিৱসাগৰ জিলাৰ ১১ গৰাকীসহ মুঠ ১৬ জনব্যক্তি শিমলুগুৰি ৰে’লৱে জংচনলৈ এই শ্ৰমিক এক্সপেছৰ যোগেদি আহি নামিছে৷তিনিখন বাছেৰে লৈ যোৱা হৈছে ভিন্ন প্ৰান্তত স্থাপন কৰা কোৱাৰেন্টাইন চেন্টাৰলৈ৷