দৰঙত কৃষিমন্ত্ৰী অতুল বৰা, জিলা কৃষি বিষয়া ভাৰত কুমাৰ দেউৰীৰ পুত্তলিকা দাহ

0 30

দৰং

 ৰাজ্যত অব্যাহত আছে প্ৰধানমন্ত্ৰী কৃষক সন্মান নিধি আঁচনি ৰূপায়ণত সংঘটিত বৃহৎ কেলেংকাৰীৰ বাতৰি৷ তাৰ মাজতে দৰঙত দেখিবলৈ পোৱা গ’ল কৃষিমন্ত্ৰী অতুল বৰা আৰু দৰঙৰ জিলা কৃষি বিষয়া ভাৰত কুমাৰ দেউৰীৰ পুত্তলিকা দাহ কৰা ঘটনা৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী কৃষক সন্মান নিধি আঁচনিত ব্যাপক খেলিমেলি আৰু পঞ্চায়ত প্ৰতিনিধিসহ ঘৰৰ আন আন পৰিয়ালে এই আঁচনিৰ ধন লাভ কৰাত ক্ষোভৰ বহিঃপ্ৰকাশ কৃষকৰ মাজত৷ প্ৰকৃত কৃষক এই আঁচনিৰ পৰা বঞ্চিত হোৱাৰ অভিযোগত যদিও মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে কিন্তু তদন্তৰ দায়িত্ব দিছে আঁচনিখনত দূৰ্নীতি কৰা বিষয়াকে৷ সেয়ে ৰাজ্যত প্ৰধানমন্ত্ৰী কৃষক সন্মান নিধি আঁচনি ৰূপায়ণত বৃহৎ কেলেংকাৰী সংঘটিত কৰা কৃষি বিষয়াসকলকে বিষয়টি তদন্ত কৰিবলৈ দি ভেকোঁভাওনাৰ নাটক কৰাত খৰ্গহস্ত প্ৰকৃত কৃষক৷ দৰঙৰ পাথৰিঘাট মহকুমা কৃষি বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ অন্তৰ্গত সোণাৰীশালত একাংশ কৃষকে এই কাৰ্যত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি বুধবাৰে কৃষিমন্ত্ৰী অতুল বৰা আৰু দৰঙৰ জিলা কৃষি বিষয়া ভাৰত কুমাৰ দেউৰীৰ পুত্তোলিকা দাহ কৰে৷ প্ৰতিবাদকাৰী কৃষকসকলে দাবী জনাইছে প্ৰধানমন্ত্ৰী কৃষক সন্মান নিধি আঁচনিত সংঘটিত দূৰ্নীতিৰ  তদন্তৰ দায়িত্ব কৃষি বিভাগৰ বিষয়াৰ বাহিৰে অন্য বিষয়াৰ হাতত অৰ্পনৰ জড়িয়তে প্ৰকৃত কৃষকক চিনাক্ত কৰি আঁচনিখনৰ সফল ৰূপায়ণ কৰিবলৈ৷