Breaking

১৭ ডিচেম্বৰৰ পৰা বদৌচা কাপ ফুটবল আৰম্ভ

0 1,221

তিনিচুকীয়া, ১৫ ডিচেম্বৰ: তিনিচুকীয়া জিলা ক্রীড়া সন্থাৰ কাৰ্যালয়ত বদৌচা স্পৰ্টছ ক্লাবৰ এখন সংবাদ মেল অনুষ্ঠিত হৈ যায় । সংবাদ মেলত বদৌচাম্পৰ্টছ ক্লাব সভাপতি অৰুণজ্যোতি মৰাণে কয় যে বদৌচা স্পৰ্টছ ক্লাবৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত কৰি অহা অসম ফুটবল সন্থাৰ স্বীকৃতিপ্রাপ্ত বদৌচা কাপ আমন্ত্রণমূলক ফুটবল প্রতিযগিতাখনৰ দ্বাদশ সংখ্যক প্রতিযােগিতাখন অহা ১৭ ডিচেম্বৰ ২০২০ তাৰিখৰ পৰা ৩১ ডিচেম্বৰ ২০২০ তাৰিখলৈকে তিনিচুকীয়া আৰু ডিব্ৰুগড় জিলাৰ ১৬ তাকৈ স্থানত অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ লােৱা হৈছে । স্থান কেইটা ক্রমে- কচুজান খেলপথাৰ , ডুমডুমা ৰাজহুৱা খেলপথাৰ , কাকপথাৰ ৰাজহুৱা খেলপথাৰ , বৰগড়া ৰাজহুৱা খেলপথাৰ , গৰিয়াটিং খেলপথাৰ , এঠেঙীয়া খেলপথাৰ , দিয়ামুলী পালং লাইন খেলপথাৰ , লংছােৱাল চাইডিং চাহ বাগিছা খেলপথাৰ , চামদাং চাহ বাগিছা খেলপথাৰ , বজালনী চাহ বাগিছা খেলপথাৰ , বগাপানী চাহ বাগিছা খেলপথাৰ , ৰাইডাং ৰাজহুৱা খেলপথাৰ , ফিল’বাৰী হাইস্কুল খেলপথাৰ , মুলােক গাঁও খেলপথাৰ , কঠালগুৰি খেলপথাৰ , দুলীয়াজান নেহেৰু মৈদান খেলপথাৰ । প্রতিযােগিতাখনত অইল ইণ্ডিয়া এফ . চি . , অসম ৰাজ্যিক বিদ্যুৎ পৰিষদ , এ.পি.আৰ.অ . গুৱাহাটী , তিনিচুকীয়া ৰেলৱে ডিভিজনেল এফ.চিকে আদি কৰি মুঠ টা উত্তৰ – পূৰ্বাঞ্চলৰ আগশাৰীৰ ফুটবল দলে অংশগ্রহন কৰিব । প্রতিযােগিতাখন সর্বটো প্রকাৰে সফল কৰি তুলিবলৈ ইতিমধ্যে ১৬ টা স্থানত ১৬ খন উপ- অভ্যর্থনা সমিতি গঠন কৰা হৈছে।প্রতিযােগিতাখনি সফল সমাপ্তি কৰিবলৈ সকলাে ক্রীড়া প্রেমী ৰাইজকে বদৌচা স্পৰ্টছ ক্লাবৰ তৰফৰ পৰা অনুৰোধ জনায় ।