ঘোষণাতে আবদ্ধ নহয় কাৰ্য্য ক্ষেত্ৰতো সফল বিধায়ক বলিন চেতীয়া।

0 1,029

ডিৰাক সীমান্ত : বিগত কেইদিনমান পূৰ্বে নেৰানেপেৰাকৈ দিয়া বৰষুণৰ বাঢ়নী পানীত অসম অৰুণাচল সীমান্তৱৰ্তী তিনিচুকীয়া জিলাৰ ১২৬ নং শদিয়া বিধানসভা সমষ্টিৰ কাকপথাৰ উন্নয়ন খণ্ডৰ অৰ্থাৎ ডিৰাক গাঁও পঞ্চায়তৰ অন্তৰ্গত বৰডিৰাক আৰু ন চোমণি গাঁও সংযোগী পথৰ ডিৰাক নদীৰ ওপৰত থকা দলংখন উটুৱাই লৈ যায়। কেইবাদিনো যোগাযোগ বিচ্ছিন্ন হৈ থকাত গাঁওবাসীয়ে উপায়ন্তৰ হৈ শ্ৰমদানেৰে দলংখন পুনৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈ যোৱা ৩ জুলাইত দলংখন নিৰ্মাণ কৰি থাকোতে নদীত পৰি কৰুণ মৃত্যুক সাৱটি ল’ব লগা হৈছিল জগত কোঁৱৰ (৪৫) নামৰ ব্যক্তিজন । মৃত্যু সময়ত তেখেতে পত্নীসহ পাঁচগৰাকী কন্যা সন্তানক এৰি থৈ যায় । যোৱা ৫ জুলাইত ব্যক্তিজনৰ ঘৰত ১২৬ নং শদিয়া বিধান সভা সমষ্টিৰ বিধায়ক বলীন চেতিয়াই উপস্থিত হৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ তৰফৰ পৰা চাৰি লাখ টকাৰ আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান আৰু কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰলৈ সাহায্যৰ বাবে প্ৰস্তাৱ প্ৰেৰণ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰা মৰ্মে আজি ডুমডুমা ৰাজহ চক্ৰ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত তিনিচুকীয়া জিলা অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত পলাশ আহোম আৰু নীলুৰাম শৰ্মা দেৱৰ লগতে বিধায়ক প্ৰতিনিধি সীমান্ত মৰাণ, যুৱ মৰ্চা ৰাজ্যিক কাৰ্য্যনিৰ্বাহক সদস্য সুৰজিত মৰাণ, ডিৰাক গাওঁ পঞ্চায়তৰ সভাপতি ৰাণা হাজৰিকাৰ উপস্থিতিত বিধায়ক বলিন চেতিয়াই জগত কোঁৱৰৰ পত্নী মন্দিৰা কোৱঁৰক ৪,০০০০০ টকা চেক প্ৰদান কৰে৷ বিধায়ক গৰাকীৰ অতি ক্ষীপ্ৰতাৰে গ্ৰহণ কৰা এনে কাৰ্য্যক পৰিয়ালৰ লগতে গাঁওবাসীয়ে শলাগ লৈছে।