বিজেপি নেতা তথা ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ সুব্ৰহ্মণ্যম স্বামীৰ মন্তব্য : চাৰি-পাঁচ বছৰৰ ভিতৰত ভাঙি পৰিছে দেশৰ অৰ্থনীতি

0 1,230

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক :ক’ৰোনা মহামাৰীৰ বাবে চলিত বিত্তীয় বৰ্ষত ভাৰতৰ আৰ্থিক বৃদ্ধিৰ হাৰ (জিডিপি) ৬ৰ পৰা ৯ শতাংশ কমিব বুলি আশংকা প্ৰকাশ কৰিছে বিজেপি নেতা সুব্ৰহ্মণ্যম স্বামীয়ে৷ অৱশ্যে সঠিক নীতি মানি চলিলে অহা বিত্তীয় বৰ্ষত ভাৰতৰ অৰ্থনীতি পুনৰ আগৰ অৱস্থালৈ ঘূৰি আহিব বুলি তেওঁ আশা প্ৰকাশ কৰিছে৷ এই প্ৰসংগত মত প্ৰকাশ কৰি ৰাজ্যসভাৰ সাংসদজনে কয়, ক’ভিড-১৯ৰ ফলত সৃষ্টি হোৱা মহামাৰীৰ বাবে চলিত বিত্ত বৰ্ষত ভাৰতৰ আৰ্থিক বৃদ্ধিৰ হাৰ ৬ৰ পৰা ৯ শতাংশ কমিব পাৰে৷ যদি সঠিক নীতি অনুসৰণ কৰে তেন্তে অহাটো বৰ্ষত ঘুৰি আহিব পাৰে৷ অৱশ্যে দেশৰ এই কৰুণ দৃশ্য কেৱল ক’ৰোনাৰ বাবেই হোৱা নাই৷ যোৱা চাৰিৰ পৰা পাঁচ বছৰৰ আগতেই দেশৰ অৰ্থনীতি ভাঙি পৰিছে৷ ক’ৰোনাৰ বাবে ই অতি ভয়াৱহ আকাৰ ধাৰণ কৰে৷ ফলত এই বিত্তীয় বৰ্ষৰ শেষত দেখিবলৈ পোৱা যাব ৬ৰ পৰা ৯ শতাংশ বৃদ্ধিৰ হাৰ কমিছে৷ ইন্দো-আমেৰিকান চেম্বাৰ অব কমাৰ্চ, তেলেংগানা আৰু অন্ধ্রপ্রদেশ শাখাৰ যৌথ উদ্যোগত আয়োজিত এই ভাৰ্চুৱেল বৈঠকত দেশৰ অৰ্থনীতি কিদৰে ঘূৰিব সেই বিষয়ে এনেদৰে তেওঁ ব্যাখ্যা কৰে৷ এই বিষয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ একাধিকবাৰ চিঠি দিয়াৰ কথা তেওঁ উল্লেখ কৰে৷ সাংসদজনে কয়, আমাৰ উৎপাদন কৰাৰ ক্ষমতা আছে৷ কেৱল শ্ৰমিক আৰু কৃষক তেওঁলোকৰ কামৰ ঠাইলৈ ঘূৰি গ’লে, সঠিক নীতি মানি নতুনকৈ সকলো কাম আৰম্ভ হ’লেই দেশৰ আৰ্থিক বৃদ্ধিৰ হাৰ সাত শতাংশ পাবগৈ৷