Breaking

টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ বুমৰাহ! অনুৰাগীসকলে খঙতে ক’লে – ‘অৱসৰ লওক’

0 635

টীম ইণ্ডিয়াত এইগৰাকী খেলুৱৈৰ বাবে বেয়া দিন আৰম্ভ হ’ল, অনুৰাগীসকলে খং উঠি ক’লে – অৱসৰ লওক! আঘাতৰ বাবে ভাৰতৰ ছুপাৰষ্টাৰ বলাৰ জছপ্ৰীত বুমৰাহৰ পৰা বাহিৰ হ’ল টি-২০ বিশ্বকাপ। ইয়াৰ পিছত অনুৰাগীসকলে তেওঁক ট্ৰ’ল কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে আৰু তেওঁক অৱসৰৰ পৰামৰ্শ দিছে। আঘাতৰ বাবে ভাৰতীয় দলৰ মাৰাত্মক বেগী বলাৰ জছপ্ৰীত বুমৰাহ ২০২২ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপত বাহিৰ হ’ল। ইয়াৰ পৰা অনুৰাগী আৰু ভাৰতীয় দলটোৱে এটা ডাঙৰ আঘাত পাইছে। ইনিংছৰ আৰম্ভণিতে বুমৰাহে এজন কিলাৰক বলিং কৰে। টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হোৱাৰ বাবে বুমৰাহে অনুৰাগীৰ সমালোচনাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছিল। অনুৰাগীসকলে তেওঁক অৱসৰ ল’বলৈ পৰামৰ্শ দিছে।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হ’ল বুমৰাহ

বাৰে বাৰে ষ্ট্ৰেছ ফ্ৰেক্টৰ আঘাতৰ সৈতে যুঁজি আছে যশপ্ৰীত বুমৰাহ। সাধাৰণতে কঁকালৰ তলৰ অংশৰ লিগামেণ্টৰ ষ্ট্ৰেছ ফ্ৰেক্টৰ সম্পূৰ্ণ সুস্থ হ’বলৈ প্ৰায় ছমাহ সময় লাগে। এনে ক্ষেত্ৰত পুনৰ্বাসনৰ পূৰ্বে অস্ত্ৰোপচাৰৰো প্ৰয়োজন হয়। ২০২২ চনৰ পিছতো বুমৰাহৰ টি-২০ বিশ্বকাপ খেলাটো কঠিন যেন লাগিছে।

অনুৰাগীসকল ক্ষুব্ধ হৈ পৰিল

২০২২ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপত যশপ্ৰীত বুমৰাহ আউট হোৱাৰ পিছতে অতিশয় ক্ষুব্ধ হৈ পৰে অনুৰাগীসকল। টুইটাৰত অনুৰাগীসকলে বিচিচিআই আৰু বুমৰাহক ট্ৰ’ল কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে। অনুৰাগীসকলে কয় যে বুমৰাহ আই পি এলত খেলিবলৈ ফিট হৈ আছে, কিন্তু আই চি চিৰ ইভেণ্টৰ পূৰ্বে তেওঁ আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। ভাৰতৰ হৈ এইবাৰ বুমৰাহে মাত্ৰ ৫ খন টি-২০ মেচত অংশ লৈছে। একে সময়তে আই পি এলত তেওঁ ১৪ খন খেলত বিৰতি নোহোৱাকৈ খেলিছিল। ইয়াৰ পিছত এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আনকি তেওঁক অৱসৰ ল’বলৈ পৰামৰ্শও দিছিল।জস্পৃত বুমৰাহ সমগ্ৰ বিশ্বতে বিপজ্জনক বলিং কৰাৰ বাবে বিখ্যাত। ভাৰতৰ হৈ ৬০ খন টি-২০ মেচত তেওঁ ৭০টা উইকেট দখল কৰিছে। বুমৰাহৰ উপৰিও আঘাতৰ বাবে ভাৰতৰ ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাও টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হৈছে।

Leave A Reply