টংলাত সদৌ বি টি চি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ কেন্দ্ৰীয় কায্য নিৰ্বাহক সভা। ব্ৰাহ্মণ উন্নয়ন পৰিষদ গঠনৰ দাবী যুৱ পৰিষদৰ

0 79

টংলা : সদৌ বিটিচি ব্যাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ বিশেষ কাৰ্য্য নিৰ্বাহক সভা এখন ৰবিৰাৰে টংলাত সম্পন্ন হৈ যায়। সমাগত বিটিচি নিৰ্বাচনত সংগঠনটিয়ে গ্ৰ্হণ কৰিবলগীয়া ভূমিকা আৰু সাংগঠনিক দিশৰ ওপৰত বিশেষভাৱে ঠাই পোৱা আলোচনাত সদৌ বি টি চি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ আৰ্থিক, সামাজিক, ৰাজনৈতিক, সাংস্কৃতিক দিশ সমূহৰ ওপৰতো আলোচনা কৰা হয়। সদৌ বিটিচি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ সভাপতি তীৰ্থ ৰঞ্জন গোস্বামীৰ সভাপতিত্বত টংলা হোটেল পেৰাডাইছত দিনৰ ১১ বজাৰ পৰা অনুষ্ঠিত সভাত ভালেকেইটা গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰস্তাৱ গ্ৰ্হণ কৰা হয়। বিটিচিত বসবাস কৰি অহা ব্ৰাহ্মণ সকলৰ আৰ্থ-সামাজিক দিশটোৰ প্ৰতি লক্ষ্য কৰি ভূমিহীন পৰিয়ালক বাসস্থানৰ উপযোগী কৈ ভূমি প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা কৰা, নিবনুৱা যুৱক-যুৱতী শিক্ষাৰ্থীসকলক আৰ্থিক অনুদান প্ৰদান কৰা, ভূমি পট্টা প্ৰদান কৰা, ব্ৰাহ্মণ সকলৰ মাজৰ পৰা এগৰাকী উপযুক্ত ব্যক্তিক বিটিচি পৰিষদত মনোনিত সদস্য নিয়োজিত কৰা আৰু ইয়াত বসবাস কৰা ব্ৰাহ্মণসকলৰ বাবে এখন উন্নয়ন পৰিষদ গঠন কৰাকে ধৰি কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰস্তাৱ গ্ৰ্হণ কৰে আজিৰ কায্যনিৰ্বাহক সভাত। সভাত অংশগ্ৰহণ কৰি সদৌ বিটিচি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ ওদালগুৰি জিলা সমিতিৰ উপদেষ্টা পংকজ কুমাৰ শৰ্মাই ব্ৰাহ্মণ সকল অতি সহজ-সৰল আৰু কোনো দিনে যুদ্ধ কৰা নাই আৰু নকৰে বুলি উল্লেখ কৰি ব্ৰাহ্মণ সকলে সদায় সৎ চিন্তা, সমাজৰ মংগলৰ হকে কাম কৰি আহিছে বুলিও কয়। ব্ৰাহ্মণসকলে সৎ কৰ্মৰ জড়িয়তে নিজৰ পৰিচয় দাঙি ধৰিবলৈ সক্ষম হৈ আহিছে বুলিও শৰ্মা ই মত ব্যক্ত কৰে। সভাত বিশিষ্ট যুৱ সমাজ কৰ্মী হিতেশ শৰ্মা, বিটিচি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ মূখ্য সাংগঠনিক সম্পাদক তথা টংলা প্ৰেছ ক্লাৱৰ সম্পাদক কৌস্তুভমনি শৰ্মা, প্ৰমোদ ভাগৱতী, দেবেন শৰ্মা, নিৰঞ্জন শৰ্মা, ৰঘুনাথ শৰ্মা, কুকিল ভাগৱতী, সাংবাদিক, সাংস্কৃতিক কৰ্মী বাপন চন্দ্ৰ শৰ্মা কে সদৌ বি টি চি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ উপসভাপতি ভূপেন শৰ্মা শাস্ত্ৰীকে ধৰি কেইবা গৰাকীকৈ বিশিষ্ট ব্যক্তিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে। উক্ত সভাৰ উদ্দেশ্যে বাখ্যা কৰে সদৌ বি টি চি ব্ৰাহ্মণ যুৱ পৰিষদৰ সম্পাদক দ্বীপেন শৰ্মাই।