Breaking

নিখোঁজ ৫ অৰুণাচলৰ যুৱকক ঘূৰাই পঠালে চীনে

0 56

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : অৰুণাচলৰ পৰা নিখোঁজ হোৱা পাঁচজন যুৱকক ভাৰতৰ হাতত তুলি দিলে চীনৰ পিপুলছ লিবাৰেচন আৰ্মিয়ে ৷ শনিবাৰে এই কথা সেনাৰ সূত্ৰত প্ৰকাশ৷ ২ ছেপ্টেম্বৰত এই পাঁচজন যুৱক উচ্চ সুৱনশিৰি জিলাৰ হাবিৰ পৰা নিখোঁজ হৈছিল ৷ ইন্দো-তিব্বত সীমান্তৰক্ষী বাহিনীৰ সামগ্ৰী বহন কৰাৰ লগতে যুৱককেইজন চিকাৰী ৷ জানিব পৰা মতে সেইদিনা এটা সেনাৰ ঘাঁটিত সামগ্ৰী দিয়াৰ পাচত এই হাবিলৈ গৈছিল পাঁচজন যুৱক ৷ স্থানীয় লোকৰ মতে ভেষজ বা চিকাৰৰ বাবে এই যুৱককেইজন প্ৰায়ে তালৈ যায় ৷ এই যুৱককেইজন সেই কাৰণে তালৈ গৈছিল ৷ ভুল কৰি এলএচি পাৰ হৈ চীনৰ ভূখণ্ডত তেওঁলোক সোমাই পৰে ৷ স্থানীয় লোকে দাবী কৰে যে চীনৰ সেনাই তেওঁলোকক অপহৰণ কৰিছে ৷ তাৰ পাচত চীনৰ সৈতে ভাৰতৰ হটলাইন মেছেজৰ উত্তৰ দিয়া হৈছিল ৷ জনাইছিল যে নিখোঁজ পাঁচজন যুৱক চীনৰ হাতত আছে ৷ শনিবাৰে পুৱা ৯.৩০ বজাত হস্তান্তৰ প্ৰক্ৰিয়া সম্পন্ন হয় চীনৰ ভূখণ্ডত ৷ তাৰ পাচত এঘণ্টা লাগে সীমা পাৰ হৈ দেশৰ মাটিত ভৰি দিবলৈ ৷ পাঁচজন যুৱকসহ সেনাৰ দল অৰুণাচলৰ কিবিথু সীমান্ত চকীত নিৰ্বিঘ্নে অনা হয় ৷ উল্লেখ্য যে শুকুৰবাৰে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে টুইটাৰত জনাইছিল যে চীনা পিএলএয়ে ভাৰতীয় সেনাক জনাইছে অৰুণাচলৰ পাঁচজন যুৱকৰ আমাক ঘূৰাই দিব ৷