কংগ্ৰেছ নেত্ৰী প্ৰিয়ংকা গান্ধীৰ প্ৰশ্ন : অ’ত দিনে কিদৰে আৰক্ষীৰ চকুত ধূলি মাৰি ঘুৰি ফুৰিছিল বিকাশে ?

0 1,214

দৈনন্দিন বাৰ্তা : যোৱা শুকুৰবাৰে দুৰ্ধৰ্ষ গেংষ্টাৰ বিকাশ ডুবেক ধৰিবলৈ গৈ কানপুৰত নিহত হৈছিল আঠজন আৰক্ষী ৷ তাৰ পাছত পলাতক আছিল বিকাশ ৷ বৃহস্পতিবাৰে উজ্জয়িনীৰ এটা মন্দিৰত এই অপৰাধীটোক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে ৷ মন্দিৰতে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে বিকাশক কৰায়ত্ত কৰে ৷ ইয়াৰ পাছতে মধ্য প্ৰদেশৰ আৰক্ষীৰ হাতত বিকাশ ডুবেক তুলি দিয়া হয়৷ উল্লেখ্য যে যোৱা ৬ দিন ধৰি অপৰাধীটোক আৰক্ষীয়ে বিচাৰি পোৱা নাছিল ৷ আৰক্ষীয়ে উত্তৰ প্ৰদেশৰ অৰায়াত শেষবাৰ ফোনত নিশ্চিত কৰিছিল ৷ দিল্লীৰ এখন হোটেলৰ চিচিটিভি ফুটৱেজত বিকাশক দেখা গৈছিল ৷ সেই বিকাশ আজি কি দৰে হঠাৎ মন্দিৰত সোমাল, মধ্যপ্ৰদেশৰ আৰক্ষীয়ে নজৰ দিছিল নে, ধৰাৰ ক্ষেত্ৰত ক’লৈ গৈছিল আদি বিভিন্ন প্ৰশ্ন উদয় হৈছে ৷ উত্তৰ প্ৰদেশৰ বিৰোধী দল সমাজবাদী পার্টিৰ দাবী যে বিকাশে নিজেই ধৰা দিছে ৷ আৰক্ষীয়ে কৃতিত্ব লৈছে৷ কংগ্ৰেছ নেত্ৰী প্ৰিয়ংকা গান্ধীৰ অভিযোগ, অ’ত দিনে কিভাৱে আৰক্ষীৰ চকুৰ আগত ধূলি মাৰি ঘুৰি ফুৰিছিল বিকাশ ডুবেয়ে ? যোৱা ৬দিনত ৭০০ কিলোমিটাৰ ঘুৰিছে বিকাশে৷ হাৰিয়ানাৰ ফৰিদাবাদৰ পৰা ৰাজস্থানৰ কোটা গৈছে৷ তাত থাকি আহিছে মধ্যপ্রদেশৰ উজ্জয়িনীলৈ ৷ কানপুৰৰ ইনস্পেক্টৰ জেনেৰেল মোহিত আগৰৱালে জনায়, বিকাশৰ কেইবাজনো সহযোগীক ধৰা হৈছে৷ কেইবাজনো এনকাউণ্টাৰত মৃত্যু হৈছে ৷ স্বাভাৱিকভাৱেই জীৱন বচাই পলাই ফুৰিছিল ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কয়, উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰৰ তৎপৰতাত ব্যৰ্থ হৈছে৷ আঠজন আৰক্ষীক নিহত কৰাৰ পাছত মধ্য প্ৰদেশলৈ কি দৰে গ’ল? ইয়াৰ পৰা স্পষ্ট যে আৰক্ষী আৰু বিকাশৰ মাজত যোগাযোগ আছে৷ সমাজবাদী পাৰ্টিৰ নেতা অখিলেশ যাদৱৰ স্পষ্ট মত, উজ্জয়িনীত বিকাশে আত্মসমৰ্পণ কৰিছে ৷ অপৰাধীটোক কৰায়ত্ত কৰাত ব্যৰ্থ আৰক্ষী৷ আনহাতে বিকাশে যে আত্মসমৰ্পণ কৰিছে সেই কথা টুইটাৰত লিখিছে স্বয়ং উত্তৰ প্ৰদেশৰ আইপিএছ বিষয়া অমিতাভ ঠাকুৰে। অৱশ্যে মধ্যপ্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে জনাইছে যে বিকাশক ধৰা হৈছে, আত্মসমৰ্পণ কৰা নাই ৷