প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী সবাতোকৈ ডাঙৰ ষ্টাৰ কেম্পেইনাৰ : দেবেন্দ্ৰ ফাৰ্নভিছ

0 1,256

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : বহুৱে জল্পনা-কল্পনা কৰিছিল যে আসন্ন বিহাৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ বাবে কংগনা ৰানাউটক এগৰাকী ষ্টাৰ কেম্পেইনাৰ হিচাপে বিজেপিয়ে চিন্তা কৰিছে ৷ এই সন্দৰ্ভত বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতা দেবেন্দ্ৰ ফাৰ্নভিছে কয় যে দলে কংগনাক ষ্টাৰ কেম্পেইনাৰ হিচাপে লোৱাৰ ক্ষেত্ৰত কোনো পৰিকল্পনা লোৱা নাই ৷ ফাৰ্নভিছে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেক বিৰূপ কৰি কয়, দেখা গৈছে যে শিৱ সেনৰ প্ৰধানৰ কৰ’নাতকৈ কংগনাৰ লগত যুঁজখন বহু আকৰ্ষণীয় হৈছে ৷ ‘আমাৰ এনডিএৰ বাবে কোনো আন ষ্টাৰ কেম্পেইনাৰ প্ৰয়োজন নাই ৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী হ’ল সবাতোকৈ ডাঙৰ ষ্টাৰ কেম্পেইনাৰ ৷ ফাৰ্নভিছে সাংবাদিকক এনেদৰে কয় ৷ ইয়াৰ লগতে তেওঁ আঙুলিয়াই দিয়ে যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীক বিজেপিয়ে বিহাৰৰ নিৰ্বাচনৰ দায়িত্ব দিছে ৷ শিৱ সেনা আৰু কংগনাৰ যুদ্ধখনত অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ মুম্বাইত থকা ঘৰ বৃহত্তৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমে ভাঙি দিয়ে ৷ ‘ৰাজ্যখনত গুৰুতৰভাৱে প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰা কৰ’নাৰ বিৰুদ্ধে উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে যুঁজ দিয়াত মনোনিৱেশ কৰা প্ৰয়োজন ৷’