দুখীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসহ বিশেষভাৱে সক্ষম লোকক আৰ্থিক সাহাৰ্য্য প্ৰদান সমাজকৰ্মী দিলীপ দাসৰ

0 1,252

নলবাৰী : আজি নলবাৰীস্থিত ‘ভাগ্যশ্ৰী টাটা মটৰ্চ ‘এ অষ্টম বৰ্ষত ভৰি দিলে। এই উপলক্ষে ভাগ্যশ্ৰী টাটা মটৰছৰ স্বত্বধিকাৰী তথা সমাজকৰ্মী দিলীপ কুমাৰ দাসৰ পিতৃ প্ৰয়াত যমুনা দাসৰ প্ৰতিমূৰ্তিত বন্তি প্ৰজ্বলন আৰু মাল্যৰ্পণৰে অনুষ্ঠানৰ আৰম্ভণি হয়। এই অনুষ্ঠানৰ লগত সংগতি নলবাৰী জিলাৰ বিভিন্ন অঞ্চলৰ পৰা দুখীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক সমাজকৰ্মী দিলীপ দাসে চাইকেল বিতৰণ কৰে। তদুপৰি নলবাৰী জিলাখনৰ বিভিন্ন অঞ্চলৰ বিশেষভাবে সক্ষম লোকক আৰ্থিক সাহাৰ্য্য আগবঢ়াই এই এই ভাগ্যশ্ৰী মটৰ্চৰ স্বত্বাধিকাৰীজনে। দিলীপ দাসে কৰা এনে মানৱীয় কামৰ বাবে নলবাৰী জিলাৰ সচেতন মহলে দিলীপ কুমাৰ দাসক ভূয়সী প্ৰশংসা কৰাৰ লগতে দুখীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসহ বিশেষভাৱে সক্ষম লোক কেইগৰাকীয়ে সমাজকৰ্মী দিলীপ দাসক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে। উল্লেখযোগ্য নলবাৰীৰ গণেশ মন্দিৰ চ’কৰ সমীপত এগৰাকী থলুৱা হিচাপে দিলীপ কুমাৰ দাসে লক ডাউনৰ সময়চোৱাৰ পৰা বিভিন্ন প্ৰাকৃতিক দুৰ্যোগত সময়ে সময়ে দৰিদ্ৰ ৰাইজক সহায় কৰি সামাজিক দিশত অৱদান আগবঢ়াই আহিছে।