স্বাস্থ্যকৰ্মীক জিলা প্ৰশাসনৰ সম্বৰ্ধনা

0 8

লখিমপুৰ

সমগ্ৰ বিশ্বজুৰি ক’ৰোনা ভাইৰাছে সন্ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰিছে। এই ভাইৰাছত ভাৰতবৰ্ষৰ লগতে ইয়াৰ বহু লোক সংক্ৰমণৰ বলি হৈছে৷ এই পর্যন্ত ৰাজ্যখনত শতাধিক লোক আক্ৰান্ত হোৱাৰ বিপৰীতে ৪১ জনে আৰোগ্য লাভ কৰিছে। ৰাজ্যখনৰ অন্যান্য জিলাৰ লগত সংগতি ৰাখি লখিমপুৰ জিলাৰ স্বাস্থ্যকৰ্মীসকলেও নিজ নিজ অঞ্চলত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আহিছে। এইক্ষেত্ৰত লখিমপুৰ জিলা প্ৰশাসন আৰু জিলা স্বাস্থ্য অভিযানৰ সহযোগত স্বাস্থ্যকৰ্মীসকলৰ মনোবল বৃদ্ধিৰ বাবে এক পদক্ষেপ হিচাপে মঙলবাৰে জিলা উপায়ুক্ত ডাঃ জীৱন বি আৰু জিলা যুটীয়া স্বাস্থ্য সেৱা সঞ্চালক ডাঃ গুনীন কুমাৰ গগৈয়ে লখিমপুৰ জিলাৰ অন্তৰ্গত নাওবৈচা প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰত এক সম্বৰ্দ্ধনা কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰে। অনুষ্ঠানটোত আশাকৰ্মী, আশা ছুপাৰভাইজাৰ, এএনএম, এমপিডব্লিউ, লেৱৰেটৰি টেকনিছিয়ান আদিকে ধৰি মুঠ ১১ জন স্বাস্থ্যকৰ্মীক জিলা উপায়ুক্ত ডাঃ জীৱন বিয়ে একোখনকৈ মানপত্ৰৰে সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰে। পৰৱৰ্তী সময়ত জিলাৰ সকলো খণ্ড প্ৰাথমিক পৰ্যায়ত একোখনকৈ মানপত্ৰ প্ৰদানেৰে কৰ্মক্ষেত্ৰত ইতিমধ্যে অৰিহণা যোগোৱা হ’ব বুলি জিলা যুটীয়া স্বাস্থ্য সেৱা সঞ্চালক ডাঃ গুনীন কুমাৰ গগৈয়ে জনাইছে৷