Breaking

হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়া আৰু বেন ষ্টোকছৰ মাজত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ অলৰাউণ্ডাৰ কোন জানেনে আপুনি?

0 26

প্ৰাক্তন নিৰ্বাচকজনে কৈছিল- ‘এনেদৰে নাভাবিব।’ ভাৰতীয় দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে এখন টি-২০ শৃংখলা খেলি আছে। প্ৰথম খন খেলত অষ্ট্ৰেলিয়াই টীম ইণ্ডিয়াক ৪ উইকেটত পৰাস্ত কৰে। এই খেলখনত অলৰাউণ্ডাৰ হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই ২০৩ ৰাণৰ ষ্ট্ৰাইক ৰেটত সৰ্বাধিক ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে আৰু দলটোক ২০৮ ৰাণৰ লক্ষ্যলৈ লৈ যায়। হাৰ্ডিক পাণ্ডিয়াক বিশ্বৰ কিংবদন্তি অলৰাউণ্ডাৰৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হয়।

হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া আৰু ইংলিছ খেলুৱৈ বান ষ্টোকছৰ মাজত প্ৰতিযোগিতা আছে। অনুৰাগীসকলে কোন আগবাঢ়ি আছে আৰু কোন পিছ পৰি আছে সেই বিষয়ে বহুত আলোচনা কৰে। যাৰ পিছত এতিয়া পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন অধিনায়কজনে এই সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে।পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক ৰছিদ লতিফে হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া আৰু বেন ষ্টোকছৰ বিষয়ে এক সমীক্ষাত কৈছে যে তেওঁ এই সন্দৰ্ভত কোনো ৰায় দিব নিবিচাৰে। কিন্তু বেন ষ্টোকছ দৌৰত বহুত আগবাঢ়ি আছে। ৰছিদ লতিফে কৈছিল,পৰৱৰ্তী বাৰ্তালাপত ৰছিদ লতিফে ইউটিউব চেনেল কেচ বিহাইণ্ডত দুয়োজন খেলুৱৈৰ তুলনা কোৱা নাছিল আৰু ইয়াক অস্বীকাৰ কৰিছিল কিন্তু পিছত প্ৰাক্তন অধিনায়কজনে কৈছিল যে “গতিকে, মই নাভাবো যে খেলপথাৰত প্ৰদৰ্শনৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি তুলনা কৰিবও পাৰে।” কাৰণ ট্ৰফী হৈছে ট্ৰফী। বেন ষ্টোকছ ইয়াত হাৰ্ডিকতকৈ বহুত আগবাঢ়ি আছে। হয়, হাৰ্ডিকৰ কিছুমান ইনিংছ বেন ষ্টোকছতকৈ ভাল আছিল, কিন্তু এটা ভাল ইনিংছ আৰু ষ্টোকছতকৈ ভাল হোৱাটো দুটা সম্পূৰ্ণ বেলেগ বস্তু।”

Leave A Reply