Breaking

ক্ৰীড়া পেঞ্চনাৰ দুৰ্গা বৰাৰ মৃত্যুত কমাৰবন্ধাত শোকৰ ছাঁ

0 77

কমাৰবন্ধাঃ অসম চৰকাৰৰ ক্ৰীড়া পেঞ্চনাৰ গোলাঘাট কমাৰবন্ধাৰ দুৰ্গা বৰাৰ দেহাবসান৷ দুৰ্গা বৰাদেৱে ছাত্রাৱস্থাত হাইজাম্পত অসমক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি ভাৰতবৰ্ষৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত অনুষ্ঠিত ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰতিযোগিতাত পদক বুটলিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ ইয়াৰ পিছত ভেটাৰ্ণ ক্ৰীড়া প্ৰতিযোগিতাত ৰাজ্যিক পৰ্যায়তো তেখেতে সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ কেৱল হাইজাম্পে নহয় হাইজাম্পৰ লগতে ভলীবল, শ্বতপুত থ্ৰৌ, ডিচকাচ থ্ৰৌ, জেভলিন থ্ৰৌ আদি খেলসূহতো পাৰদৰ্শী আছিল প্ৰয়াত বৰা৷ দুৰ্গা বৰাই মৃত্যুৰ সময়লৈকে কমাৰবন্ধা ক্ৰীড়া সন্থাৰ মুখ্য উপদেষ্টা হিচাপে দায়িত্ব পালন কৰি আছিল। ১৫ অক্টোবৰত মৃত্যুৰ সময়ত তেখেতৰ বয়স আছিল প্ৰায় ৭০ বছৰ৷ প্ৰয়াত বৰাৰ মৃত্যুত কমাৰবন্ধা ক্ৰীড়া সন্থা, কমাৰবন্ধা উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়, কমাৰবন্ধা আঞ্চলিক ছাত্র সন্থা, অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্র পৰিষদৰ কমাৰবন্ধা আঞ্চলিক সমিতি, জয়হিন্দ পুথিভঁৰাল আৰু ক্লাব, কমাৰবন্ধা ব্যৱসায়ী সন্থা, কমাৰবন্ধা আঞ্চলিক চুতীয়া ছাত্র সন্থা, চানি ক্লাব আৰু পুথিভঁৰাল, কমাৰবন্ধা শাখা সাহিত্য সভাৰ লগতে বিভিন্ন দল সংগঠনে শোক প্ৰকাশ কৰিছে৷