প্ৰিয় চহৰ খন হঠাৎ অপ্ৰিয় হৈ পৰিল- “গুৱাহাটী”

0 1,232

সকলোৰে যেন প্ৰিয় চহৰ খন আজি হঠাৎ অপ্ৰিয় হৈ পৰিল।  কাৰণ এটাই- কৰণাৰ আতংক। গুৱাহাটী ত বৃদ্ধি পোৱা কভিড ১৯ পজিতিভ ৰোগী ৰ বাবে এতিয়া যেন সকলোৱে আপোন চহৰ খনৰ পৰা আঁতৰি থাকিব বিচাৰিছে। কোনোবা যদি গাঁৱৰ ঘৰৰ গুচি আহিছে,কোনোবাই আন ঠাইলৈ ৰাওনা হৈছে। ইতিমধ্যে গুৱাহাতীৰ বহুত কেইটা অঞ্চলত কৰণাই সংহাৰী ৰূপ ধাৰণ কৰিছে।যাৰ বাবে লক ডাউন ৰ দৰে সিদ্ধান্ত চৰকাৰে লব লগা হৈছে।
দিনক দিনক কৰণা ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পোৱাৰ লগতে বৃদ্ধি পাইছে মৃতকৰ সংখ্যাও। সকলো ফালেই যেন গণ সংক্ৰমণৰ আশংকা। ইতিমধ্যে ৰাজ্যৰ ১০ খনৰো অধিক জিলাই গুৱাহাটী ৰ সৈতে অহা যোৱা বন্ধ কৰিছে।  সেই জিলা সমূহলৈ কোনো ব্যক্তি গুৱাহাটীৰ পৰা আহিব নোৱাৰিব।লগতে গুৱাহাটী লৈ যাব ও নোৱাৰিব। যাৰ ফলত এলাগী হৈ পৰিছে গুৱাহাটী।।সকলোৰে প্ৰিয় চহৰ খন আজি হঠাৎ অপ্ৰিয় হৈ পৰিল। কোনোৱে যেন গুৱাহাটী ক যোৱা ৰ কথা শুনিব য়ে নোখোজে। সকলোৱে যেন গুৱাহাটীৰ পৰা দূৰত থাকিব হে বিচাৰে। আপোন চহৰ খনৰ সুস্থ পৰিবেশ অতি সোনকালে ভাৰতবৰ্ষৰ ঘূৰি আহক তাৰেই কামনা কৰিছোঁ।। সকলো যেন আগৰ দৰেই হয়, সকলোৱে যেন আকৌ প প্ৰিয় চহৰ খনলৈ যাবলৈ মন মেলে।তাৰেই অপেক্ষা প্ৰতিজনৰ।

অভিজিত মজুমদাৰ (অংকু) বেলশৰ, নলবাৰী 9101003298 Email: abhijitmazumdar99@gmail.com