টিংখাঙত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত, দলীয় নেতা কৰ্মীৰ আদৰণি

0 1,022

টিংখাং : অসম গণ পৰিষদৰ প্ৰতিষ্ঠাপক সভাপতি তথা প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত কালি দুপৰীয়া টিংখাং বিধান সভা সমষ্টিত উপস্থিত হৈ দলীয় নেতা কৰ্মীক সাক্ষাৎ কৰে। এশ এবুৰি সমস্যাৰে জৰ্জৰিত সমষ্টিটোৰ প্ৰধান টিংখাং গান্ধী ময়দান প্ৰাংগণৰ সমীপত দলীয় নেতা কৰ্মীৰে কিছু প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে সময়ৰ বাবে মিলিত হয়। ক্ষন্তেকৰ বাবে সমষ্টিটোলৈ অহা মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে দলীয় নেতা কৰ্মীক সম্বোধন কৰি দিয়া চমু ভাষণত ঐক্যবদ্ধ হৈ অসম গণ পৰিষদক দলটোক আগবঢ়াই নিবলৈ আহ্বান জনায়। সমষ্টিটোৰ জ্যেষ্ঠ অসম গণ পৰিষদৰ নেতা তথা কেন্দ্ৰীয় সমিতি অন্যতম সদস্য সুবোধ কুমাৰ গগৈ, টিংখাং বিধান সভা সমষ্টি কমিটীৰ সভাপতি শিৱ সোণোৱাল, সাধাৰণ সম্পাদক মৃদুল গগৈ প্ৰমুখ্যে বহুসংখ্যক দলীয় নেতা কৰ্মীয়ে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তক ফুলাম গামোচাৰে আদৰণি জনায়। টিংখাঙলৈ অহা সময়ছোৱাত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীক নাহৰকটীয়া বিধান সভা সমষ্টিৰ প্ৰাক্তন বিধায়ক কুসুম্বৰ টাইৰাই গগৈয়ে সংগ দিয়া দেখা যায়। উজনি অসম ভ্ৰমণৰত  প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীৰ হঠাতে টিংখাঙত উপস্থিত হৈ দলীয় নেতা কৰ্মীৰে মিলিত হোৱাত ৰাজনৈতিক তাৎপৰ্যবহন কৰিছে। উল্লেখ্য যে জাতীয়তাবাদৰ ঘাটি হিচাপে পৰিচিত সমষ্টিটোৰ আসনখন বিগত বিধান সভা নিৰ্বাচনত অগপই মিত্ৰতাৰ সূত্ৰে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিক এৰি দিছিল। বৰ্তমান ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ দখলত থকা সমষ্টিটোত ‘কা’ বিৰোধী আন্দোলন তুংগত থকাৰ লগতে সমষ্টিটোৰ সামগ্ৰিকভাৱে অনগ্ৰসৰ আছে।