নাজিৰা-শিৱসাগৰ সংযোগী ৰাজপথত তীব্ৰবেগী ডাম্পাৰ দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত

0 1,248

গেলেকী : নাজিৰা-শিৱসাগৰ সংযোগী মুখ্য ৰাজপথত তীব্ৰবেগী শিলৰ ডাম্পাৰৰ দৌৰাত্ম। ১৪ ছেপ্তেম্বৰৰ আবেলি সিংহদোৱাৰত তীব্ৰবেগী এখন শিলৰ ডাম্পাৰে নিয়ন্ত্ৰণ হেৰুৱায় এটা বিদ্যুতৰ খুটাত খুন্দিয়াই বাগৰি পৰে খেতি পথাৰত। বিগত দীৰ্ঘদিনে উক্ত ৰাজপথটো সুচল নাছিল। যদিও নাজিৰা বালিঘাটৰ পৰা শিৱসাগৰ সংযোগী পথটো যাতায়তৰ সুবিধাৰ বাবে পুনৰ নিৰ্মাণৰ কাম সম্পূৰ্ণ হৈ নোহোৱাত একাংশ শিল কঢ়িওৱা ডাম্পাৰ চালকে নিজা মইমতালিৰে মুখ্য ৰাজপথত তীব্ৰ বেগেৰে দৈনিক বিপদৰ ঘণ্টা অব্যাহত আছে। প্ৰতিদিনে গতিবেগ বৃদ্ধি হৈ পাইছে কম বয়সীয়া বহু ডাম্পাৰ চালকে বিপদজনকভাৱে প্ৰতিটো দিনতে এই পথৰে নিয়ন্ত্ৰণহীন ভাৱে ডাম্পাৰ চলাই নিজৰ লগতে আন পথাচাৰীলৈ বিপদ কঢ়িয়াই অনা দেখা পোৱা যায় প্ৰতিটো দিনত। সম্প্ৰতি বহু ডাম্পাৰ চালকে ভৰিত হাৱাই চেণ্ডেল পিন্ধি ডাম্পাৰ চলোৱা দেখিবলৈ পোৱা যায়। কিন্তু এই ক্ষেত্ৰত চকু মুদা কুলিৰ ভাওত চেৰেকাপাৰ আৰক্ষী থানা তথা নাজিৰা-শিৱসাগৰ আৰক্ষী প্ৰশাসন। আনহাতে নাজিৰা মহকুমা শিমলুগুৰি, বিহুবৰ ৰমনী আলি পথচোৱা যাতায়তৰ অনুপযোগী হৈ উঠাত আজি দিনযোৰা ভাৱে স্থানীয় ৰাইজে পথ অৱৰোধ কাৰ্যসূচী হাতত লয়।