ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ

0 1,216

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হ’ল কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ৷ দেওবাৰে নিজেই টুইট কৰি এই কথা জনালে কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰীজনে৷ বৰ্তমান দেশৰ ৰাজনীতিৰ অন্যতম চৰ্চিত ব্যক্তি অমিত শ্বাহে প্ৰাথমিক উপসৰ্গ দেখাৰ বাবে ক’ৰোনা পৰীক্ষা কৰাইছিল৷ তাতেই পজিটিভ ৰিপৰ্ট আহে৷ টুইট কৰি তেওঁ লিখে,  প্ৰাথমিক উপসৰ্গ থকাত ক’ৰোনা পৰীক্ষা কৰিছিলো৷ ৰিপৰ্টত পজিটিভ আহিছে৷ শাৰীৰিক অৱস্থা ভালেই আছে৷ তথাপি চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ মানি চিকিৎসালয়ত ভৰ্ত্তি হৈছো৷ কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰীজন বিগত কেইটামান দিন অতি সক্ৰিয়ভাৱে একাধিক ঠাইত আছে৷ স্বাভাৱিকভাৱে তেওঁৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছে একাধিক মানুহৰ লগতে নেতা-মন্ত্ৰী৷ যিসকল তেওঁৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল তেওঁলোকো সকলোকে ক’ৰোনা পৰীক্ষা কৰি আইচ’লেছনত থাকিবলৈ তেওঁ আহ্বান জনাইছে৷ উল্লেখ্য যে গৃহ মন্ত্ৰী শ্বাহে বিভিন্ন ভাৰ্চুৱেল জনসভাত ভাষণ দিছিল৷ সেই মঞ্চত উপস্থিত আছিল আন নেতা৷ ইয়াৰ উপৰি তেওঁ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ সৈতে সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল৷ তাকেলৈও চিন্তাৰ কাৰণ আহি পৰিছে৷ ইপিনে ৰাম মন্দিৰৰ ভূমি পূজা সমাগত৷ ইয়াৰ ওপৰত কি প্ৰভাৱ পৰিব তাকে লৈও প্ৰশ্ন উত্থাপন হৈছে৷ মন কৰিব লগা যে দিল্লীৰ ক’ৰোনা পৰিস্থিতি লৈ উল্লেখযোগ্য ভূমিকা লৈছিল অমিত শ্বাহে৷ সম্প্ৰতি দিল্লী চৰকাৰৰ বিভিন্ন বিষয়াৰ লগত অমিত শ্বাহে আলোচনা কৰিছিল৷ ৫৫ বছৰীয়া শ্বাহক চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ মতে চিকিৎসালয়ত ভৰ্ত্তি কৰা হৈছে৷ অমিত শ্বাহ ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ খবৰ পাই বিজেপিৰ সভাপতি জে পি নাড্ডাই শ্বাহ শীঘ্ৰে আৰোগ্য হ’বৰ বাবে ভগৱানৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা জনাইছে বুলি প্ৰকাশ কৰে৷ জ্যেষ্ঠ বিজেপি নেতা সুব্ৰমণিয়াম স্বামীয়ে কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰীজন শীঘ্ৰে আৰোগ্য হৈ আহিবৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰিছে৷