শোকস্তদ্ধ টিংখাঙত : তিনিগৰাকী কিশোৰী পানীত পৰি সলিল সমাধি।

0 821

টিংখাং : ডিব্ৰুগড় জিলাৰ টিংখাং বিধান সভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত ৩নং দিঘলীয়াত আজি পুৱা প্ৰায় সাত বজাত পানীত পৰি তিনিগৰাকীকৈ কিশোৰী কৰুণভাৱে মৃত্যু হয় । কৰুণ ঘটনাটোত গাঁওখনৰ ৰমেশ খাৰিয়াৰ দুগৰাকী কন্যা টিংখাং বালিকা উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ষষ্ট শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী বেবী খাৰিয়া(১১), শিঙৰাজান প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী সঞ্জনা খাৰিয়া(৭) আৰু একেখন গাঁৱৰে শিঙৰাজান প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ প্ৰথম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰী বাবু কেওটৰ কন্যা মণ্টি কেওটে পুৱা প্ৰায় সাত বজাত কঁঠাল আনিবলৈ ঘৰৰ পৰা ওলাই গৈ এখন দ- জান পাৰ হওঁতে পানীত ডুবগৈ কৰুণ ভাৱে মৃত্যুক আকোঁৱালী লয় | উল্লেখযে,ৰমেশ খাৰিয়াৰ আন এগৰাকী প্ৰায় চাৰি বছৰীয়া কন্যা লগতে আছিল যদিও দৈৱক্ৰমে স্থানীয় এগৰাকী মহিলাই প্ৰাণ বচাবলৈ সক্ষম হয়। আনহাতে তিনিগৰাকী কিশোৰীৰ কৰুণ মৃত্যুৰ খবৰ বিয়পি পৰাৰ লগে লগে সমগ্য অঞ্চলটো শোকস্তদ্ধহৈ পৰে | স্থানীয় লোক সকলে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ কিশোৰী তিনিগৰাকীক মৃত অৱস্থাত উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয় | আনহাতে এনে অনাকাংক্ষিত ঘটনাৰ খবৰ পোৱাৰ লগে লগে স্থানীয় বিধায়ক বিমল বড়া গুৱাহাটীৰ পৰাই দুৰ্ভগীয়া পৰিয়াল দুটাৰ লগত টেলিফোনত বাৰ্তালাপ কৰি সমবেদনা জ্ঞাপন কৰাৰ লগতে সমগ্ৰ ঘটনা মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু জিলা উপায়ুক্তক অৱগত কৰি তাৎক্ষণিকভাৱে এককালীন সাহাৰ্য ঘোষণা কৰে | অসম পেট্ৰকেমিকেলৰ অধ্যক্ষ বিকুল চন্দ্ৰ ডেকাই দুৰ্ভগীয়া পৰিয়াল দুটি ঘৰত উপস্থিত হৈ ঘটনাৰ বুজ লোৱাৰ লগতে সমবেদনা জ্ঞাপন কৰে | আনহাতে টিংখাং থানাৰ আৰক্ষীৰ এটা দল ঘটনাস্থলীত উপস্থিতহৈ মৃতদেহ কেইটা চমজি লৈ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ বাবে ডিব্ৰুগড়স্থ অসম চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰে | ঘটনাটোৱে সমগ্ৰ অঞ্চলটোতে শোকৰ ছাঁ পেলাইছে।