Breaking

চাহ শ্ৰমিকক মৰ্য‍্যাদা সহকাৰে জীৱন-যাপনৰ বাবে অসম চৰকাৰৰ অভিলাষী আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ । অসম চাহ নিগম লিমিটেডৰ সৌজন‍্যত ১৫ খন চাহ বাগিচাত বাস গৃহ নিৰ্মাণৰ আধাৰ শিলা স্থাপন মুখ‍্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ ।

0 1,222

কলিয়াবৰ :
অসমৰ চাহক বিশ্বৰ বুকুত প্ৰতিষ্ঠা কৰা চাহ শ্ৰমিকে মৰ্য‍্যাদা সহকাৰে জীৱন যাপনৰ কৰাৰ অধিকাৰ দিয়াৰ উদ্দেশ‍্যে অসম চৰকাৰে যৎপৰোনাষ্টি চেষ্টা অব‍্যাহত ৰাখিছে। এই মন্তব‍্য অসমৰ মুখ‍্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ।অসম চৰকাৰৰ চাহ জনজাতি কল‍্যাণ বিভাগৰ অনুদানেৰে উদ‍্যোগ আৰু বাণিজ‍্য বিভাগৰ অধিনস্থ অসম চাহ নিগমৰ সৌজন‍্যত ১৫ খন চাহ বাগিচাত ১৯০৩টা বাসগৃহ নিৰ্মাণৰ আধাৰশিলাৰ আনুষ্ঠানিকভাৱে শুভাৰম্ভ কৰে মুখ‍্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে। আজি কলিয়াবৰ মহকুমাৰ আমনিৰ সমীপৰ আমলখি চাহ বাগিচাত এই আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে ৰাজ‍্যসভাৰ সাংসদ কামাখ‍্যা প্ৰসাদ তাচা, লোকসভাৰ সাংসদ পল্লৱলোচন দাস, নগাঁঁৱৰ বিধায়ক ৰূপক শৰ্মা, উদ‍্যোগ আৰু বাণিজ‍্য মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰী, কৃষি মন্ত্ৰী অতুল বৰা, জল সম্পদ মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্ত, শ্ৰমিক মন্ত্ৰী সঞ্জয় কিষাণ। আজি মুখ‍্যমন্ত্ৰীয়ে সেই স্থানতে বন মহোৎসৱ উপলক্ষ‍্যে আগতীয়াকৈ গছ পুলি ৰোপন কৰে।

অসম চাহ নিগম লিমিটেডৰ সৌজন‍্যত ১৫ খন চাহ বাগিচাত বাস গৃহ নিৰ্মাণৰ আধাৰ শিলা স্থাপন মুখ‍্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ ।