Breaking

খাৰঘুলিৰ নিৰ্মীয়মান জাইকা প্ৰজেক্টৰ কামৰ বুজ ল’লে মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্য : বছৰৰ শেষৰ পিনে মহানগৰবাসীয়ে জাইকাৰ পানী লাভ কৰাৰ সম্ভাৱনা : সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্য ৷

0 1,018

গুৱাহাটী : গুৱাহাটী মহানগৰীৰ খাৰঘুলিত জাইকা নামৰ ব্যক্তিগত প্ৰতিষ্ঠানটো নিৰ্মাণ কৰি থকা পানী প্ৰকল্প আঁচনিৰ আজি গুৱাহাটী উন্নয়ন মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ পৰিদৰ্শন কৰে৷ মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে জাইকাৰ প্ৰজেক্টত উপস্থিত হৈ গুৱাহাটী পানী যোগান আছনিৰ ১৯১ এম এল ডি খাৰঘুলিৰ প্ৰজেক্টৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য্যৰ অগ্ৰগতিৰ বুজ লয়৷ কৰোনা ভাইৰাছে সমগ্ৰ বিশ্বক আতংকময় পৰিবেশ সৃষ্টি কৰাৰ পৰিপেক্ষিতত দেশৰ লগতে ৰাজ্যৰ উন্নয়নমূকল কাম কাজত যথেষ্ট বাধাৰ সন্মুখীন হৈছে৷ সেইবাবেই জাইকা প্ৰজেক্টৰ কাম ভবাৰ ধৰনে ক্ষীপ্ৰতাৰে আগবঢ়া নাই৷ এই ক্ষেত্ৰত মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই কয় যে কৰোনা ভাইৰাছৰ বাবেই জাইকাই যিধনে কাম কাজ আগবঢ়াই নিব লাগিছিল’ সেইধৰণে কামৰ গতি আগবঢ়াব পৰা নাই৷ তথাপি বছৰৰ শেষৰ পিনে আঁচনিখনৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য্য সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ সম্ভাবনা আছে৷ অহা বছৰৰ প্ৰথম ভাগত গুৱাহাটী মহানগৰী প্ৰায় ৫-১০ হাজাৰ পৰিয়ালক এই আঁচনিৰ জৰিয়তে খোৱা পানী যোগান ধৰিব পৰা যাব বুলি মন্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই উল্লেখ কৰে৷ উল্লেখ্য যে মন্ত্ৰীগৰাকীৰ লগত প্ৰাক্তন পাৰিষদ শশাংক ডেকা প্ৰাক্তন এৰিয়া সভাৰ সদস্য দিলিপ বড়ো, অ,এছ, ডি নাৰায়ন আগৰৱাল উপস্থিত থাকে৷