Breaking

বানপীড়িতৰ কাষে কাষে বিধায়ক গুৰুজ্যোতি : মোৱামাৰীত বানপীড়িতক বিতৰণ কৰিলে মাস্ক ।

0 917

মঙলদৈ : সদায় আৰ্তজনৰ কাষত ছাঁটোৰ দৰে লাগি থকা এগৰাকী জনপ্ৰতিনিধি ৷ সমষ্টিৰ কোনো লোক যি সমস্যাতে নপৰক কিয় সদায় আগত গৈ উপস্থিত হয় সেই যুৱ জনপ্ৰতিনিধি৷ হয় সেই গৰাকী জনপ্ৰতিনিধিয়ে হৈছে মঙলদৈ বিধানসভা সমষ্টিৰ যুৱ বিধায়ক গুৰুজ্যোতি দাস ৷ কেইবাদিনো ধৰি নেৰানেপেৰা বৰষুনৰ ফলত আৰু বহ্মপুত্ৰৰ পৰা বাঢ়ি অহা পানীয়ে দৰং জিলাৰ মঙলদৈ সমষ্টিৰ বেছিসংখ্যক অঞ্চল বুৰাই পেলোৱাৰ লগতে শাকতোলা নদীয়ে পশ্চিম মঙলদৈৰ ডাঁহী মৌজাৰ ৭ খনকৈ গাওঁ প্লাৱিত কৰি পেলাইছে শেহতীয়া বানে। শুক্ৰবাৰে নিশা শাকতোলা নদীৰ কেওঁটপাৰা-কবিকাৰাৰ মাজৰ অংশ চিঙি পেলাই বাঢ়নী পানীয়ে ৷ প্ৰায় ৪০ ফুট বহলকৈ চিঙি যোৱা অংশৰে পানী সোমায় বৃহত্তৰ অঞ্চলটোৰ গাওঁ সমূহলৈ। ইতিমধ্যে, কেওটপাৰা, কবিকাৰা, কলিতাপাৰা, হোদাপাৰা, ডাহী, জন্মিপাৰা, চোটো আঠিয়াবাৰী আদি বিভিন্ন গাৱত শাকতোলাৰ বাঢ়নী পানী সোমাই ৰাইজৰ মাজত আতংকৰ সৃষ্টি কৰাৰ সময়তে নিশাই মঙলদৈ সমষ্টিৰ বিধায়ক গুৰুজ্যোতি দাসে বিজেপিৰ নেতৃত্বৰ সৈতে সেই স্থানত উপস্থিত হৈ ক্ষিপ্ৰতাৰে ভাঙি যোৱা অংশটি বিভাগীয় কতৃপক্ষৰ জৰিয়তে মেৰামতি কৰাৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি দিয়াৰ লগতে ওৰে ৰাতি ৰাইজৰ সৈতে মাথাউৰিটে কটোৱাৰ পিছত আজি বিধায়ক গুৰুজ্যোতি দাসে জিলা বিজেপিৰ সভাপতি অমৰ শৰ্মাক লগত লৈ মঙলদৈ সমষ্টিৰ অন্তগৰ্ত মোৱামাৰী চাপৰিৰ অঞ্চলত হোৱা বানপানী পৰিদৰ্শন কৰি সেই অঞ্চলৰ ৰাইজৰ বানপানীত ক্ষয় ক্ষতিৰ বুজ লোৱাৰ লগতে পৰিদৰ্শনৰ সময়তে সেই এলেকাৰ পৰা সদ্য ঘোষিত উচ্চতৰ মাধ্যমিক পৰীক্ষাত উৰ্ত্তীণ কেইবাগৰাকী ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক আদৰনী জনোৱাৰ লগতে বানপীড়িত এলেকাৰ লোক সকলক মাস্কৰ লগতে নিত্যাৱশ্যকীয় কিছু সামগ্ৰী প্ৰদান কৰে ৷