Breaking

সোণতলীত নিৰ্যাতিত তিনি সন্তানৰ মাতৃ : এজাহাৰ দাখিল আমিৰ আলীৰ বিৰুদ্ধে

0 54

সোণতলী

প্ৰতিগৰাকী নাৰীয়ে বিচাৰে এগৰাকী জীৱন সংগী  আৰু এই জীৱন সংগীক লৈয়ে সপোন দেখে ভৱিষ্যৎ জীৱনৰ৷ জীৱন সংগীক লৈয়ে নাৰীয়ে আৰম্ভ কৰে নতুন জীৱন আৰু ভৱিষ্যতৰ আশা- আকাংখ্যাভৰা সংসাৰ৷ পিছে এই ভৱিষ্যৎ জীৱন যাত্ৰাৰ মাজতে কোনোবা নাৰী যদি জীৱনসংগী হেৰুৱইছে তেন্তে তাইৰ কিধৰণৰ কৰুণ মৰ্মবেদনাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে সেয়া এগৰাকী ভূক্তভোগীৰ বাহিৰে আন কোনোৱে উপলদ্ধি কৰিব নোৱাৰে৷ জীৱন সংগীবিহীন হৈ তীব্ৰ প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হোৱা এগাৰকী নাৰীয়ে এনে পৰিস্থিতিত আত্মীয়স্বজনৰ আস্থা আৰু বিশ্বাস ওপৰতে জীৱাই থকাৰ সপোন দেখে৷ বিশ্বাসত লয় তাইক ছাঁ দিব পৰা আত্মীয়ক৷ পিছি এই আত্মীয়তা আৰু সম্পৰ্কক বিস্বাসত লৈ কামৰূপ জিলাৰ সোণতলী আৰক্ষী চকী  অন্তৰ্গত এগৰাকী স্বামীহীন তিনিগৰাকী সন্তানৰ মাতৃয়ে  ঘৰৰ জ্যেষ্ঠজনৰ হাতত কিদৰে নিৰ্যাতিত, শোষিত আৰু লাঞ্চিত হৈছে৷ উল্লেখ্য, আজিৰ পৰা প্ৰায় পোন্ধৰ বছৰ আগতে সোণতলী আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত নিম্বুটাৰী গাঁৱৰ আনাৰ আলীৰ পুত্ৰ ৰূপচান আলীৰ লগত জাওঁকাটা গাঁৱৰ ছানিয়াৰা বেগম সামাজিকভাৱে বিবাহপাশত আবদ্ধ হৈছিল।  সুখৰ সংসাৰ চলি থকাৰ মাজতে তিনি সন্তানৰ মাতৃ হৈছিল ছানিয়াৰা৷ এনে অৱস্থাত নিয়তিৰ নিৰ্দয়ৰ বাবে প্ৰায় ডেৰ বছৰ পূৰ্বে স্বামীহাৰা হয় ছানিয়াৰা৷ ইফালে, মহিলাগৰাকীৰ স্বামী ৰূপচান আলীৰ মৃত্যুৰ পিছৰে পৰা তেওঁৰ সহোদৰ ডাঙৰ ভাই আমিৰ আলীয়ে মহিলাগৰাকীক বিয়া পতাৰ প্ৰলোভন দেখুৱাই ইমান দিনে অবৈধ সম্পৰ্ক তথা যৌন নিৰ্যাতন চলাই আহিছিল৷ এনেতে দুৰ্ভোগীয়া ছানিয়াৰাই বিয়া পতাৰ কথা কোৱাত বৰ্তমান লম্পট চৰিত্ৰৰ আমীৰ আলীয়ে অস্বীকাৰ কৰে। উপায়ন্তৰ হৈ মহিলাগৰাকীয়ে গাঁৱৰ মুখীয়ালসকলক ঘটনাটো অৱগত কৰে। তাৰ পিছত এই সম্পৰ্কে গাঁৱত ৰাইজ মেল বহে যদিও নিৰ্যাতিতা মহিলাগৰাকীয়ে একো ফল নাপালে। অৱশেষত মহিলাগৰাকীয়ে আমিৰ আলীৰ বিৰুদ্ধে সোণতলী আৰক্ষী চকীত এখন এজাহাৰ দাখিল কৰে যদিও আৰক্ষীয়ে এইক্ষেত্ৰত কোনো ধৰণৰ গুৰুত্ব  প্ৰদান  কৰা নাই বুলি অভিযোগ তুলিছে মহিলা গৰাকীয়ে৷ ন্যায়প্ৰাপ্তিৰ শেষ আশ্ৰয়স্থলীত দ্বাৰস্থ হৈ নিৰ্যাতিতা মহিলা ছানিয়াৰাই কিবা ন্যায় পাবনে? এগৰাকী মাতৃৰ জীৱন ধ্বংস কৰা লম্পট আমিৰে পাবনে উচিত শাস্তি? এয়াই সচেতন মহলৰ মাজত এক লাখ টকীয়া প্ৰশ্ন৷