জামুগুৰিহাটৰ চকীঘাট পৰিদৰ্শন বিধায়ক মৃণাল শইকীয়াৰ। অসমৰ বিৰোধী দল পাকিস্তান পন্থী ৷ কিছু সংগঠন, ভুৱা বুদ্ধিজীৱিৰ সাহসত চকীঘাটৰ সংঘটিত হ’ল এই ঘটনা

0 1,220

জামুগুৰিহাট : জামুগুৰিহাটৰ পশ্চিমাঞ্চলৰ চকীঘাটত যোৱা ৩০ জুলাইত একাংশ সন্দেহজনক নাগৰিকৰ হাতত চক্ৰ বিষয়া,আৰক্ষী বিষয়াসহ ১২ জনকৈ খিলঞ্জীয়া লোক আক্ৰমণৰ বলি হোৱাৰ পিছত আজি জীয়া ভৰলী নদীৰ পাৰৰ সেই ঘটনাস্থলী পৰিদৰ্শন কৰি বিস্ফোৰক মন্তব্য আগবঢ়াই খুমতাইৰ বিধায়ক মৃণাল শইকীয়াই। একাংশ জাতীয় সংগঠন, কৃষক সংগঠন আৰু ভুৱা বুদ্ধিজীৱীৰ পৰা লাভ কৰা সাহসৰ বাবেই সন্দেহজনক বাংলাদেশী নাগৰিকে এইদৰে খিলঞ্জীয়াৰ ওপৰত জপিয়াই পৰিবলৈ সুবিধা পোৱা বুলি উল্লেখ কৰি নেতা বনোৱা এগৰাকী কৃষক নেতা আজি জেলত নথকা হলে এইসকল সন্দেহজনক লোকক সপক্ষে ওকালতি কৰিবলৈ জামুগুৰিহাটত উপস্থিতি হ’লহি হেতেন বুলিও উল্লেখ কৰে।নগাওঁ, মৰিগাঁও, দৰংৰ পাছত এতিয়া শোণিতপুৰ জিলাখনো বাংলাদেশী নাগৰিকৰ হাতলৈ নিবলৈ ভয়াবহ পৰিকল্পনা চলা বুলি উল্লেখ কৰি বিধায়ক শইকীয়াই এই ক্ষেত্ৰত সন্দেহজনক নাগৰিকৰ আগ্ৰাসী ৰূপ বাধা দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত চতিয়াৰ বিধায়ক পদ্ম হাজৰিকাৰ দৰে সাহসৰে আগবাঢ়ি আহিব লাগিব বুলিও উল্লেখ কৰে। খিলঞ্জীয়াৰ ওপৰত হোৱা ভয়াৱহ আক্ৰমণৰ পাছতো প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই খিলঞ্জীয়াৰ পক্ষ ন’লৈ সন্দেহজনক নাগৰিকৰ পক্ষ লোৱা বুলি উল্লেখ কৰি অসমৰ বিৰোধী দল এতিয়া পাকিস্তান পন্থী বুলি বিস্ফোৰক মন্তব্য আগবঢ়াই ।অসমত এতিয়া এটা হিন্দুস্থান পন্থী আৰু আন এটা পাকিস্থান পন্থী বুলি দুটা পন্থী থকা বুলি উল্লেখ কৰি পাকিস্থান পন্থীৰ দ্বাৰা শোণিতপুৰ খনো দ্বিতীয় বাংলাদেশত পৰিণত কৰোৱাৰ ষড়যন্ত্ৰ চলা বুলি তাৎপযপূৰ্ণ মন্তব্য আগবঢ়াই ।মনকৰিবলগীয়া যে সন্দেহজনক নাগৰিকৰ কবলৰ পৰা জামুগুৰিহাটৰ চকীঘাটত বেদখল মুক্ত কৰা চৰকাৰী মাটি একাংশ আত্মসহায়ক গোটক চমজাই দিবলৈ যাওঁতে এই সন্দেহজনক নাগৰিকৰ আক্ৰমণত যোৱা ৩০ জুলাইত খিলঞ্জীয়া লোক আহত হোৱাৰ পাছত আজি সেই ঘটনাস্থলী খুমতাই বিধায়ক মৃণাল শইকীয়াই পৰিদৰ্শন কৰাৰ সময়ত তেওঁৰ সংগ দিয়ে চতিয়াৰ বিধায়ক পদ্ম হাজৰিকাই৷