Breaking

ওৰাং মাজবাট,ৰৌতাৰ কোৱাৰেনটাইন ব্যৱস্থাপনাত ২৩০ জনলৈ বৃদ্ধি, ৰৌতা কোৱাৰেনটাইন ব্যৱস্থাৰ পৰা ৬২গৰাকী মুকলি কৰিলে হোম কোৱাৰেনটাইন থকাৰ নিৰ্দেশ ।

0 5

ওদালগুৰি

ওদালগুৰি জিলাৰ মাজবাট আৰক্ষী থানাৰ  অন্তৰ্গত মাজবাট মহাবিদ্যালয় শিৱিৰত ৯৮ জন ,  মাজবাট ক্ষুদ্ৰ প্ৰাথমিক স্বাস্থ্যকেন্দ্ৰ ৫ জন,ৰৌতা আৰক্ষী থানাৰ অধীনস্থ  দণ্ড চহৰীয়া উচ্চতম মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ গাৰ্লছ হোষ্টেলত ৮১জন, ৰৌতা পৰিদৰ্শন ভবনত ৪ জন ইয়াৰে এগৰাকী গৰ্ভবতী মহিলা,ওৰাং আৰক্ষী থানাৰ অধীনত ওৰাং খন্ড প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰত ২০জন,কলাগুৰু  বিষ্ণুৰাভা কলেজত ২০ জন আৰু পাউৰীপোটা ৰাজ্যিক চিকিৎসালয়ত ২জনকৈ মুঠ ২৩০গৰাকী হ’ল বহি: ৰাজ্যৰ  মহাৰাষ্ট্ৰ, দিল্লী, চেন্নাই, হাইদৰাবাদ, তেলেংগানা আদিৰ পৰা অহা লোকক প্ৰশাসনে শিৱিৰস্ত কৰিছে  । ইতিমধ্যে ওদালগুৰি জিলাত  বিভিন্ন শিৱিৰ সমূহত উক্ত বহি: ৰাজ্যৰ পৰা অহা লোক সকলক কোৱাৰেনটিন কৰা বুলি প্ৰশাসনৰ তৰফৰ পৰা জনা গৈছে । ওদালগুৰি জিলাৰ ৰৌতাৰ দণ্ড চহৰীয়া উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ গাৰ্ল হোষ্টেলত  ৰৌতাত  যোৱা ১৯মে  তাৰিখে যি কোৱাৰেনটিন শিৱিৰ স্থাপন হৈছিল ৷ তাত ২৭মে তাৰিখলৈ মুঠ ৮১ জন ব্যক্তি আছিল যদিও , প্ৰশাসনে আজি ৬২ জনক ঘৰলৈ যাবলৈ দিয়াত উক্ত শিৱিৰস্থ ব্যক্তি সকলে সস্থিৰ নিশ্বাস পেলোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে । শিৱিৰত থকা চেন্নাইৰ পৰা    মুঠ ৬২   জন ব্যক্তিক চিকিৎসা বিভাগে পৰীক্ষা কৰি নিগেটিভ  বুলি ফলাফল দিছে ৷৷ইতিমধ্যে  এই ৬২ গৰাকী লোকক হোম কোৱাইনটাইন হবলৈ নিৰ্দেশ দি দুয়োখন হাততে  ছিল মোহৰ মাৰি  দিয়া হৈছে ৷ হাইদৰাবাদৰ পৰা অহা ১৯গৰাকী কোৱাইনটাইন শিবিৰটোত আছে ৷আৰু একেদিনাই আৰু বৰ্হি ৰাজ্যৰ পৰা অহা ৬২গৰাকী পুনৰ কোবাইটান ব্যৱস্থাপনাত ৰখা হৈছে ৷যোৱা ২৭ মেত কোবাইনটাইন শিবিৰটোত ওৰাং খন্ড প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰৰ মহকুমা চিকিৎসা আৰু স্বাস্থ্য বিষয়া লক্ষন কুমাৰ বড়ো ,বিপিএম পংকজ সভাপণ্ডিত ,ৰৌতা আদৰ্শ চিকিৎসালয়ৰ চিকিৎসা বিষয়া ডা° চন্দন চাহু,বিটিএড সাংবাদিক সংস্থাৰ কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ সাধাৰণ সম্পাদক নব কুমাৰ ডেকা আদি সকলে উপস্থিত থাকি সহায় সহযোগিতা আগবঢ়ায় ৷ মাজবাট ৰাজহ চক্ৰ বিষয়া, ওৰাং,মাজবাট ,ৰৌতা আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী বিষয়া সকলেও পূন সহায় সহযোগিতা কৰা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে ৷