Breaking

পাখীমৰিয়া সংহত শিশু উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ পোষণ মাহ উপলক্ষে হাঁহিলা পৰ্যটন স্থলিত বৃক্ষ ৰোপন

0 1,316

নগাঁওঃ,২৮ ছেপ্তেম্বৰঃ পুষ্টিহীনতাত ভুগি থকা আৰু স্বাস্থ্য অনুসৰণ কৰা, বৃক্ষৰোপণ আৰু সজাগতাৰ উদ্দেশ্য চলি থকা পোষণ মাহ উপলক্ষে নগাঁও জিলাৰ সমাজ কল্যাণ বিভাগৰ পাখীমৰিয়া সংহত শিশু উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ উদ্যোগত আজি ২৮ ছেপ্তেম্বৰত হাঁহিলা পৰ্যটন স্থলিত এক মনোৰম প্ৰাকৃতিক পৰিৱেশত বৃক্ষ ৰোপণ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হয় ৷ পাখীমৰিয়া সংহত শিশু উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ মূখ্য সেৱিকা উপমা বৰুৱাই আতঁধৰা বৃক্ষ ৰোপণ কাৰ্যসূচীত জিলা সমাজ কল্যাণ বিষয়া দিনেশ দাস,পাখীমৰিয়া সংহত শিশু উন্নয়ন বিষয়া ৰানু বৰাই বৃক্ষ ৰোপণ কাৰ্যসূচীৰ শোভাৰাম্ভ কৰি কয় যে- গছ থাকিলেহে মানুহ থাকিব ৷ গছে আমাক অক্সিজেন দিয়ে ৷ গতিকে বৃক্ষৰোপণৰ জৰিয়তে আমি আমাৰ পাৰিপাৰ্শ্বিকতা গঢ়ি তুলিব লাগিব ৷ হাঁহিলা পৰ্যতন স্থলিৰ প্ৰকৃতিক পৰিৱেশত হোবা অনুষ্ঠানটিত সাংবাদিক দেৱজিৎ হাজৰিকা,প্ৰসেনজিত মণ্ডল,যুৱ সমাজকৰ্মী দুল জ্যোতি নাথ,জুন বৰা,পোষণৰ জিলা সংযোগী বিষয়া ভৱেন বৰা,মূখ্য সেৱিকা সকল ক্ৰমে ৰুনজুন বৰা,জোনালী বৰা,কাঞ্চন শইকীয়া,মৌচুমী গায়ন আৰু অংগনবাড়ি কৰ্মী সকল উপস্থিত থাকে ৷