Breaking

পাকিস্তানৰ পৰা ফোন কল : মুম্বাইৰ দুখন তাজ হোটেল বোমাৰে উৰুৱাই দিয়াৰ ভাবুকি ।

0 1,023

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক :

২০০৮ চনৰ নৱেম্বৰৰ দৰে পুনৰ তাজৰ দুয়োখন হোটেলত আক্ৰমণ কৰা হ’ব বুলি ভাবুকি দিছে পাকিস্তানৰ উগ্ৰপন্থীয়ে ৷ মুম্বাইৰ দুয়োখন তাজ হোটেল বোমাৰে উৰুৱাই দিব বুলি ভাবুকি দিছে৷ তাজ হোটেল দুখন বোমাৰে উৰুৱাই দিয়াৰ বিষয়ে পাকিস্তানৰ পৰা ফোনেৰে ভাবুকি দি দাবী কৰা সংগঠনটো উগ্ৰপন্থী সংগঠন এলইটিৰ সদস্য ৷ উল্লেখ্য যি মুম্বাইৰ বান্দ্ৰাত তাজ লেণ্ডছ হোটেল আৰু কোলাবাত তাজমহল পেলেচ হোটেল অৱস্থিত ৷ বোমা নিক্ষেপ কৰি দুয়োখন হোটেল উৰুৱাই দিয়াৰ ভাবুকি দিয়ে পাকিস্তানৰ পৰা অহা এটা ফোনৰ পৰা ৷ সোমবাৰৰ মাজনিশা এই ফোন পোৱাৰ লগে লগে দুয়োখন তাজ হোটেল সংলগ্ন এলেকাত নিৰাপত্তাৰক্ষী মোতায়েন কৰা হৈছে ৷ এই দুয়োটা ফোন কলৰ ভিতৰত প্ৰথমটো আহে নিশা ১২.৩০ বজাত তাজমহল পেলেচ হোটেলৰ কৰ্মীলৈ৷ লস্কৰ–ই–তৈবা সংগঠনৰ সদস্যই পৰিচয় দিয়ে ৷ ২০০৮ চনৰ নৱেম্বৰৰ দৰে পুনৰ দুয়োখন হোটেলত আক্ৰমণ কৰা হ’ব বুলি ভাবুকি দিয়ে ৷ দ্বিতীয়টো ফোন কল যায় তাজ লেণ্ডছ এণ্ড হোটেলৰ কৰ্মীলৈ ৷ একেই ভাবুকি দিয়ে৷ দুয়োটা ফোনৰ নম্বৰ একে৷ ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ ৰোধৰ বাবে লকডাউনৰ বাবে বৰ্তমান হোটেলবোৰ বন্ধ আছে ৷ মুম্বাই আৰক্ষীয়ে হোটেলৰ আশেপাশে নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কটকটীয়া কৰি তুলিছে ৷ এলেকাটো নিৰাপদে ৰখাৰ বাবে সকলো সম্ভাব্য ব্যৱস্থা লোৱা হৈছে ৷ ইতিমধ্যে ফোন কলটোৰ বিষয়ে ছাইবাৰ চেলত দিয়া হৈছে৷ এই ফোন পাকিস্তানৰ পৰা আহিছে নে নাই তাৰ অনুসন্ধানৰ বাবে টেলিকম বিভাগবোৰৰ পৰা সহায় বিচৰা হৈছে ৷