কাশ্মীৰত আৰক্ষী-উগ্ৰপন্থীৰ গুলীয়াগুলী : ককাকৰ ৰক্তাক্ত মৃতদেহৰ ওপৰত অসহায় শিশু ৷

0 1,129

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক :

চিআৰপিএফ জোৱানৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰা উগ্ৰপন্থীৰ গুলীত মৃত্যু হোৱা ককাকৰ ৰক্তাক্ত দেহাৰ ওপৰত অসহায়ভাৱে কান্দিছে এটি তিনি বছৰীয়া শিশুৱে৷ বুধবাৰে পুৱা এই ছবি আৰু ভিডিঅ’ ভৰি পৰে ছচিয়েল মিডিয়াত৷ এই অসহায় শিশুটিৰ ছবি দেখি তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে বিভিন্নজনে৷ চকুৰ আগত গুলী চালনাৰ ঘটনা দেখি ভয়ত ভিতিগ্ৰস্ত হোৱা শিশুটিক উদ্ধাৰ কৰে আৰক্ষীয়ে৷ জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ ছোপোৰে এলেকাত পুৱা চিআৰপিএফ জোৱানৰ ওপৰত উগ্ৰপন্থীয়ে আক্ৰমণ কৰে৷ এই ঘটনাত কৰ্তব্যৰত এজন জোৱানৰ মৃত্যু হয়৷ সেই সময়ত পথত গাড়ী লৈ যোৱাৰ সময়ত এই শিশুটিৰ ককাকৰ মৃত্যু হয়৷ উল্লেখ্য যে সন্ত্ৰাসবাদী আৰু আৰক্ষীৰ গুলী বিনিময়ৰ মাজত সাধাৰণ নাগৰিকৰ অসহায়ভাৱ ফুটি উঠে তিনি বছৰীয়া শিশুটিৰ চকুত৷ পুৱা গাড়ীত ককাকৰ লগত শিশুটি শ্ৰীনগৰৰ পৰা হাণ্ডৱাৰালৈ গৈছিল৷ সেনা আৰু উগ্ৰপন্থীৰ গুলীৰ মাজত পৰে গাড়ীখন৷ তাতেই গুলীবিদ্ধ হয় শিশুটিৰ ককাক৷ ইয়াৰ পাছত শিশুটিক আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰে৷ সেই উদ্ধাৰৰ ছবি৷কাশ্মীৰৰ আৰক্ষীয়ে টুইটাৰত প’ষ্ট কৰে৷ এজন আৰক্ষী বিষয়াই জনোৱা মতে উদ্ধাৰৰ সময়ত কপিছিল শিশুটি৷ আনহাতে আৰক্ষীৰ গাড়ীত যোৱাৰ সময়ত শিশুটিয়ে কান্দিছিল৷