Breaking

মাজুলী জিলা যুৱ মৰ্চাৰ উদ্যোগত পাচঁ গৰাকী জেষ্ঠ মৃৎ শিল্পীক সম্বৰ্ধনা

0 1,208

উজনি-মাজুলী ,১৯ নৱেম্বৰঃ ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ ভ্ৰাতৃৃ সংগঠন জনতা যুৱ মৰ্চা অসম প্ৰদেশৰ নিৰ্দেশনা মৰ্মে ভাৰতীয় জনতা যুৱ মৰ্চা মাজুলী জিলা সমিতিয়ে ১৩ নবেম্বৰত পোহৰৰ উৎসৱ দীপাৱলী উপলক্ষত জিলা খনত দুটাকৈ কাৰ্যসূচীৰ ৰূপায়ন সফল ভাৱে সম্পন্ন কৰে। প্ৰথম কাৰ্যসূচীত অসমৰ সাতামপুৰুসীয়া ঐতিহ্যৰ ধ্বজা বাহী শৈল্পীক নিদৰ্শণ তথা মাজুলী অন্যতম চহকী পৰম্পৰা বৰ্তাই ৰখা বৃহত্তৰ শালমৰা মৌজাৰ উজনি শালমৰা চুপহা নামঘৰত মাজুলী জিলা যুৱ মৰ্চাৰ সভাপতি ঋতুপৰ্ণ শৰ্মা উপস্থিত হৈ স্থানীয় বুথ সমিতিৰ সভাপতি তথা দলৰ জেষ্ঠ কৰ্মী মানিক কলিতাৰ সভাপতিত্বত স্থানীয় পাচঁ গৰাকী জেষ্ঠ মৃৎ শিল্পীক সম্বৰ্ধনা জনায়। লগতে পৰম্পৰা গত শিল্পৰ প্ৰচাৰ-প্ৰসাৰ তথা অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোনোৱাল চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা মৃৎ শিল্পৰ উত্তৰণৰ ওপৰত আলোকপাত কৰাৰ পাছত মাজুলীৰ এই মৃৎ শিল্পৰ লগত জড়িত প্ৰতিটো পৰিয়ালে মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীক ধন্যবাদ আৰু কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰে। আত্ম নিৰ্ভৰ ভাৰত, আত্মনিৰ্ভৰ অসম শ্লোগানৰ ফলসমূহ  সচাঁ অৰ্থত এই শিল্পী সকলৰ যোগেদিয়েই প্ৰকাশিত  হোৱাত সচেতন ৰাইজে বিশেষ সন্তোষ্টি ব্যক্ত কৰিছে। চীনা সামগ্ৰী বৰ্জন আৰু থলুৱা সামগ্ৰীৰ ব্যৱহাৰ, প্ৰদুষণ মুক্ত অসম গঢ়াৰ যি সংকল্প মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীৰ এই বাণীকে সৰোগত কৰি জিলা যুৱ মৰ্চাই আগন্তুক দীপাৱলী সমূহতো ৰাইজৰ মাজত বিশেষ সজাগতা আৰু সচেতনতাক অধিক গুৰুত্ব আৰোপ কৰি কাৰ্যপন্থা হাতত লৈ আগবাঢ়ি যাব  বুলি সাংবাদিকৰ আগত যুৱ মৰ্চাৰ মাজুলী মেডিয়া তত্ত্বাৱধায়ক দুষ্মন্ত ৰেগনে জানিবলৈ দিয়ে ।