গোলাঘাটত ক’ৰোনাৰ সামাজিক সংক্ৰমণৰ আশংকা : চিকিৎসক-নাৰ্চ, স্বাস্থকৰ্মী, ৰোগীসহ কুৱাৰেণ্টাইনত ৪৮

0 77

গোলাঘাট

ক’ৰোনাই গ্ৰাস কৰিছে গোলাঘাটক৷ ৯জন সুস্থ হৈ উঠাৰ পিছত বৰ্তমানলৈ ৮৪ গৰাকীকৈ আক্ৰান্ত লোকেৰে অসমৰ সৰ্বাধিক আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বহন কৰিছে গোলাঘাটে। ইফালে মাত্ৰ দুটা দিনৰ ভিতৰতে ৮০ জনকৈ লোক আক্ৰান্ত হোৱা ঘটনাই অধিক আতংকিত কৰি ৰাখিছে জিলাখনক৷ তেনে সময়ত গোলাঘাট কুশল কোঁৱৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়ত সংঘটিত হৈছে ভয়ংকৰ ঘটনা। মেডিচিন ৱাৰ্ডৰ এজন ৰোগীৰ দেহত ক’ৰোনা পজিটিভ ধৰা পৰাৰ পিছতে জিলাখনত সামাজিক সংক্ৰমণ হোৱা আশংকাই দহিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ লগতে জিলাবাসীক৷ খবৰ অনুসৰি  মানসিক বিকাৰগ্ৰস্ত ৫৮ বছৰীয়া নাছিম নামৰ এজন ব্যক্তিজনক কোনো লোকে বাটত প্ৰত্যক্ষ কৰি কাছমাৰি আদৰ্শ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰিছিল। তাৰ পৰা লোকজনক স্থানান্তৰ কৰা হৈছিল গোলাঘাটৰ শ্বহীদ কুশল কোঁৱৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ৷ চিকিৎসালয়লৈ অহাৰ সময়ত লোকজনৰ দেহত কোনো ক’ৰোনাৰ  লক্ষণ নাছিল যদিও স্বোৱাব সংগ্ৰহ কৰা হৈছিল যদিও লোকজনক সাধাৰণ ৰোগীৰ দৰেই ৰাখি চিকিৎসা কৰা হৈছিল কুশল কোঁৱৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়ত। কালি লোকজনৰ দেহত ধৰা পৰে ক’ৰোনাৰ অৱস্থিতি আৰু লগে লগেই আতংকময় পৰিৱেশৰ সৃষ্টি চিকিৎসালয়খনত। তাৰ পিছতে আজি জিলা প্ৰশাসনে  তেওঁৰ  সংস্পৰ্শলৈ অহা ৪৮ গৰাকী লোকক  কোৱাৰেন্টাইন কৰা হয়৷ জানিব পৰা মতে   চিকিৎসালয়খনৰ ৬জন চিকিৎসক-নাৰ্চৰ লগতে  স্বাস্থ্যকৰ্মী, ৱাৰ্ড বয় সহ ২০ গৰাকীক হোম কুৱাৰেণ্টাইন কৰাৰ লগতে ৱাৰ্ডটোৰ ৰোগী আৰু ৰোগীৰ আত্মীয় ২৪জনসহ চিকিৎসালয়খনৰ মেডিচিন ৱাৰ্ডটো (পুৰুষ) কণ্টেইনমেণ্ট জ’ন হিচাপে ঘোষণা কৰে৷ হোম কুৱাৰেণ্টাইন কৰা চিকিৎসকসকল হ’ল ক্ৰমে ডাঃ ৰবীন তামুলী, ডাঃ সুনীতা এক্কা, ডাঃ দিগন্ত দাস, ডাঃ দীপক দত্ত,  ডাঃ বিপুল দাস আৰু বিকাশ শৰ্মা৷ অন্যহাতে কালি ৫৯ গৰাকীৰ দেহত ক’ৰোনা ধৰা পৰাৰ পাছত আজি ২১জনৰ দেহত এই ৰোগ ধৰা পৰে৷ আজি ধৰা পৰা  ৰোগীসকল হ’ল ক্ৰমে জাবাজ আলি (২২), অনিল পেগু (৪০), সুনীল মোদি (২০), জিতু দলে (২১), পাৰ্থজ্যোতি কলিতা (২৪),  ৰণজিৎ বসুমতাৰী (৩২), কৃষ্ণ তামাং (২২), তৰুণ শইকীয়া (২১),  ৰাহুল শইকীয়া (২৫), দামোদৰ টোডি (২৫), ভূৱনেশ্বৰ ৰয় (২৪), জয়ন্ত বৰা (২৭), ৰমেন হাজৰিকা (২৫),  অজিত শইকীয়া (২৪), ডম্বৰু ৰাভা (৩৭), ৰূপম লইং (২৪), অভিজিৎ বড়ি৷