সোণতলীত ডকাইতি কাণ্ডঃ ব্যৱসায়ীক ডেগাৰেৰে হানি ধন লুটি নিয়াৰ চেষ্টা

0 1,049

সোণতলী : দক্ষিণ কামৰূপৰ বকো সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত সোণতলীত দেওবাৰে দুটাকৈ চাঞ্চল্যক ঘটনা সংঘটিত হয়৷ তাৰে এটা হ’ল লোমহৰ্ষক হত্যাকাণ্ড আনটো হ’ল ডকাইতি কাণ্ড৷ হত্যাকাণ্ডৰ চাঞ্চল্য মাৰ নৌযাওতেই সোণতলীৰ পল্লীমঙ্গলত সংঘটিত হয় আন এক ডকাইতি কাণ্ডৰ ঘটনা৷ জানিব পৰা মাতে, সোণতলী আৰক্ষী চকীৰ এলেকাধীন বৰ আৰিকাটি গাঁওনিবাসী ৰবিউল হুছেইনে সোণতলী বজাৰত থকা তেওঁৰ দোকানৰ পৰা নগধ ৩০ হাজাৰ টকা লগত লৈ ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত পল্লীমঙ্গল চাৰিআলি চকত একেখন গাঁৱৰে বছিৰ উদ্দিন নামৰ ডকাইত জনে ৰবিউল হুছেইনক পিছফালৰ পৰা ডেগাৰ আক্ৰমণ কৰে৷ ডেগাৰেৰে আক্ৰমণ কৰাৰ পাছত ৰবিউলৰ লগত থকা নগধ ৩০ হাজাৰ টকা লুটি নিয়াৰ চেষ্টা চলায়৷ ব্যৱসায়ী ৰবিউল হুছেইনে চিঞৰি উঠাত স্থানীয় ৰাইজে আগবাঢ়ি আহি ডকাইত বছিৰ উদ্দিনক ৰাইজে কৰায়ত্ব কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ লগতে গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত ৰবিউল হুছেইনক ৰাইজে চিকিৎসাৰ বাবে সোণতলী প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰত ভৰ্তি কৰায়৷ ৰবিউল হুছেইন বৰ্তমান সোণতলী প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰত চিকিৎসাধীন অৱস্থাত আছে৷ আনহাতে ডকাইতৰূপী বছিৰ উদ্দিনক  আজি  স্থানীয় ৰাইজে ধৰি বান্ধি সোণতলী আৰক্ষীক গটাই দিয়ে৷ উল্লেখ্য যে, ব্যৱসায়ী ৰবিউলক আক্ৰমণ কৰা বছিৰ উদ্দিন নামৰ যুৱকজন মানসিকভাৱে বিকাগ্ৰস্থ বুলি ৰাইজে জানিবলৈ দিয়ে৷