নগাঁও সদৰ সমষ্টিৰ বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাৰ বিভিন্ন উন্নয়ন মূলক আচঁনিৰ কামৰ শুভাৰম্ভ

0 1,230

ননৈ : সাম্প্ৰতিক সময়ত বিশ্বব্যাপী ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰা ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ সংহাৰৰ মাজত উন্নয়নৰ গতি যাতে স্থবিৰ হৈ নপৰে সেই উদ্দ্যেশ্য আগত লৈয়ে কালি শেনছোৱা গাঁও পঞ্চায়তৰ ১৯ টাকৈ উন্নয়ন মূলক আঁচনি সমূহৰ কামৰ শুভাৰম্ভণি কৰা হয়। চতুৰ্দশ বিত্তীয় আয়োগ আঁচনিৰ অধীনত পঞ্চায়টোৰ ৯ টাকৈ পথৰ লগতে ৫ টাকৈ  পানীযোগান আঁচনি, ৰাজহুৱা ভৱন, নামঘৰকে ধৰি কেইবাটাও ৰাজহুৱা অনুষ্ঠানৰ কামৰ শুভাৰম্ভণি কৰে বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই। উন্নয়নমূলক আচঁনিসমূহৰ শুভাৰম্ভ অনুষ্ঠানত বিধায়কজনৰ লগত উপস্থিত থাকে কাছমাৰী জিলা পৰিষদৰ সদস্যা কাঞ্চন বৰদলৈ, শেনছোৱা গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি ৰাজীৱ বৰা, খাগৰিজান আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সভানেত্ৰী দিপাঞ্জলী কোৱৰ, শেনছোৱা আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য নৱজ্যোতি বৰকাকতী প্ৰমুখ্যে পঞ্চায়তৰ সমূহ বিষয়ববীয়াৰ লগতে বিজেপি দলৰ কেইবাজনো কাৰ্য্যকৰ্তা। কালি শুভাৰম্ভ হোৱা উন্নয়নমূলক আঁচনিসমূহৰ জৰিয়তে অঞ্চলবাসী ৰাইজ বহু পৰিমাণে উপকৃত হ’ব বুলি সদৰ সমষ্টিৰ বিধায়ক ৰূপক শৰ্মাই জানিব দিয়ে ৷