তৰুণ গগৈক ১৪ দিনৰ কোৱাৰেণ্টাইন কৰিব লাগে : শিলাদিত্য দেৱ

0 105

লংকা 

প্ৰাক্তন  মুখ্যমন্ত্রী তৰুণ গগৈয়ে বিজেপি চৰকাৰক সোমবাৰে সংবাদমেল পাতি ব্যৰ্থ চৰকাৰ বুলি মন্তব্য প্ৰকাশ কৰা সন্দৰ্ভত হোজাইৰ বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিস্ফোৰক মন্তব্য৷ শিলাদিত্য দেৱে মন্তব্য কৰি কয় যে তেওঁক অতি সোনকালে ১৪ দিনৰ বাবে  কোৱাৰেণ্টাইন কৰিব লাগে, কাৰণ তেওঁৰ জ্বৰ আহিছে বাবেই এনে মন্তব্য কৰিছে। যিটো সময়ত তেওঁ এনে মন্তব্য কৰিছে সেই সময়ত তিনি কোটি বিছ লাখ অসমৰ মানুহে ৪০-৫০ দিন ধৰি তেওঁলোকে অশেষ কষ্ট ত্যাগ কৰি ঘৰৰ পৰা ওলোৱা নাই, বজাৰলৈ যোৱা নাই, দোকান-পথলৈ যোৱা নাই, নিজৰ ব্যবসায় এৰি দিছে, সেই সময়ত আকৌ তৰুণ গগৈয়ে এনে এক প্ৰেম দেখুৱাইছে যে বহিঃৰাজ্যিত থকা গোটেই  মানুহখিনিক লৈ আহিব লাগে, তিনি কোটি চল্লিছ লাখ মানুহৰ যিটো ত্যাগ বাহিৰৰ পাঁচ লাখ মানুহ আহি কি সকলো নষ্ট কৰি দিব নেকি? আমি কি আকৌ শূন্যৰ পৰা আৰম্ভ কৰিম নেকি? এইটো হ’ব নোৱাৰে৷ ম‌ই ধিক্কাৰ দিও। তেওঁ আৰু সোচ্চাৰ হৈ কয় যে  তৰুণ গগৈ আৰু তেওঁৰ পাৰ্টিৰ চিন্তাধাৰাই ভাৰত এতিয়া নচলে৷ এতিয়া নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ চিন্তাধাৰাই ভাৰত চলিব, সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু হিমন্তবিশ্ব শৰ্মাৰ চিন্তাধাৰাই অসম চলিব।তেওঁলোকৰ যুগ পাৰ হৈ গ’ল৷ তেওঁলোকক ৰাইজে পাঁচ বছৰৰ বাবে কোৱাৰেণ্টাইন কৰিছে আৰু আগন্তুক দিনত পাৰ্মানেণ্ট কোৱাৰেণ্টাইন কৰিব ৰাইজে গতিকে তেওঁলোকে এইবোৰ মন্তব্য কৰিব নালাগে৷ শিলাদিত্যই  কাশ্মীৰত ভাৰতীয় সৈনিক নিহত হোৱা প্ৰসংগত  কয় যে  বিশ্বই ক’ৰোনা মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দি আছে সেই সময়ত কিন্তু ইছলামিক ৰাষ্ট্ৰবিলাকৰ মানসিকতা এতিয়াও পৰিবৰ্তন হোৱা নাই৷ তেওঁলোকে এতিয়াও আমাৰ সৈনিকৰ ওপৰত আক্ৰমণ কৰি আছে সৈনিকৰ ওপৰত কাশ্মীৰত আৰু বাংলাদেশ সীমান্তত৷ ইছলামিক ৰাষ্ট বিলাকৰ মানুহবিলাকৰ যিটো জেহাদি চিন্তাধাৰা কেতিয়াও এৰিব নোৱাৰে৷ তেওঁলোকে যি প্ৰকাৰে হিন্দুসকলক অত্যাচাৰ কৰিছে পাকিস্তানত৷ আজি ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ কাৰণে চৰকাৰৰ পৰা যি অনুদান দিছে সেইয়া হিন্দুসকলক দিয়া নাই৷ আমিটো ইয়াত মুছলমানক বঞ্চিত কৰা নাই। ভাৰতবৰ্ষত আমি হিন্দুক যেনেকৈ সহায় কৰিছো মূছলমানকো কৰিছো, পাকিস্তান আৰু বাংলাদেশত হিন্দুক কিয় সহায় কৰা নাই? কাৰণ তেওঁলোকৰ জেহাদি চিন্তাধাৰা।  আনহাতে লংকাৰ হাবাইপুৰত গৰুৰ কটা প্ৰসংগটো উল্লেখ কৰি  কয় যে এইয়া জেহাদি চিন্তাধাৰা। বাংলাদেশী মুছলমান তেতিয়ালৈকে ভাৰতবৰ্ষ মুক্ত নহয় তেতিয়ালৈকে কিন্তু আমি কষ্ট ভূগি  থাকিব লাগিব। অসমত যদি ক’ৰোনা ভাইৰাছ আহিছে বাংলাদেশী মুছলমানৰ বাবেই আহিছে বুলি মন্তব্য কৰে। লংকাৰ লংকেশ্বৰী নাট্য মন্দিৰত এক অনুষ্ঠানত উপস্হিত থাকি   লংকাৰ দুশজন নাপিতক খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ কৰি  এনেদৰে মন্তব্য প্ৰকাশ কৰে৷