Breaking

পিতৃৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছতে ৭ বছৰীয়া পুত্ৰই ডেলিভাৰী বয়ৰ কাম কৰি নিশা ১১ বজালৈকে চাইকেল চলাই ডেলিভাৰী দিয়ে । ভিডিঅ’ ভাইৰেল ছ’চিয়েল মিডিয়াত

0 16

পিতৃৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছতে ৭ বছৰীয়া পুত্ৰই ডেলিভাৰী বয়ৰ কাম কৰি নিশা 11 বজালৈকে চাইকেল চলাই ডেলিভাৰী দিয়ে । ভিডিঅ’ ভাইৰেল ছ’চিয়েল মিডিয়াত

টুইটাৰত ৰাহুল মিত্তাল নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে এটা শিশুৰ ভিডিঅ’ টুইট কৰি দাবী কৰে যে তেওঁৰ বয়স মাত্ৰ সাত বছৰ। দেউতাকৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছত, তেওঁ স্কুলৰ পিছত খাদ্য বিতৰণ হিচাপে কাম কৰে।
এজন মানুহৰ সৈতে কি কৰিবলৈ বাধ্য কৰা নহয়। সমস্যাটো যিমানেই ডাঙৰ নহওঁক, যদি সাহস থাকে, ই সৰু হৈ পৰে। স্কুললৈ যোৱা শিশু এজনৰ বিষয়েও একেধৰণৰ কথা ক’ব লাগিব যি দেউতাকৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছত জোমাটোৰ প্ৰসৱ লৰা হ’ব লগা হৈছিল। ৰাহুল মিত্তাল নামৰ এজন টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ভিডিঅ’টো পোষ্ট কৰি দাবী কৰিছিল যে শিশুটোৰ বয়স মাত্ৰ সাত বছৰ। তেওঁ তেওঁৰ পৰিয়ালৰ ভৰণপোষণৰ বাবে চাইকেলত নিশা ১১ বজালৈকে কাম কৰে।

ভিডিঅ’টো টুইটাৰত ৪০,০০০ তকৈও অধিক লোকে চাব পাৰিছে। মানুহে লৰা এই আত্মাক অভিবাদন জনাইছে আৰু তেওঁক তীব্ৰ প্ৰশংসা কৰিছে। ভিডিঅ’টোত, মানুহজনে লৰা প্ৰশ্ন কৰে আৰু তেওঁ কয় যে তেওঁৰ দেউতাক আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছে সেয়েহে তেওঁ কাম কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। এনে পৰিস্থিতিত তেওঁ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ১১ বজালৈ চাইকেলেৰে খাদ্য প্ৰদান কৰে।

ভিডিঅ’টো পোষ্ট কৰি ৰাহুল মিত্তালে টুইটাৰত লিখিছে, “এই ৭ বছৰীয়া শিশুটোৱে দেউতাকৰ দুৰ্ঘটনাৰ পিছত নিজৰ কাম কৰি আছে আৰু ৰাতিপুৱা বিদ্যালয়লৈও যায়। সন্ধিয়া 6 বজাৰ পিছত, জোমেটে তেওঁৰ সৈতে ডেলিভাৰী লৰা হিচাপে কাম কৰে। এনে শিশুক উৎসাহিত কৰা প্ৰয়োজন আৰু দেউতাকক সহায়ৰ প্ৰয়োজন যাতে তেতিয়া তেওঁলোকে নিজৰ ভৰিত থিয় হ’ব পাৰে। মিত্তালে তেওঁৰ টুইটত জোমাটোকো টেগ কৰিছিল।