Breaking

দেওবাৰে সন্ধিয়া হায়দৰাবাদত হায়দৰাবাদত অনুষ্ঠিত হ’ব ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাজত T20 শৃংখলাৰ ‘ফাইনেল’ খেল। যি দলে এই খেলত জয়ী হ’ব সেই দলেছিৰিজত জয়ী হ’ব

0 1,429

আজি অৰ্থাৎ ২৫ ছেপ্টেম্বৰ দেওবাৰে সন্ধিয়া হায়দৰাবাদত হায়দৰাবাদত অনুষ্ঠিত হ’ব ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাজত T20 শৃংখলাৰ ‘ফাইনেল’ মেচ। যি দলে এই মেচত জয়ী হ’ব সেই দলেও ছিৰিজত জয়ী হ’ব। ৰোহিত শৰ্মাৰ অধিনায়কত্বত থকা টিম ইণ্ডিয়াই এতিয়া অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলা জয় কৰাৰ উদ্দেশ্যেৰে যাব। আজি অৰ্থাৎ ২৫ ছেপ্টেম্বৰ দেওবাৰে সন্ধিয়া হায়দৰাবাদত অনুষ্ঠিত হ’ব এই T20 শৃংখলাৰ ‘ফাইনেল’ মেচখন। দুখন মেচৰ পিছত শৃংখলাটো ১-১ গ’লত সমতা স্থাপন কৰে। এনে অৱস্থাত হায়দৰাবাদ টি-২০ মেচত যি দলে জয়ী হ’ব, সেই শৃংখলাটোও নিজৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা হ’ব।

নাগপুৰত বৰষুণে হ্ৰাস কৰিলে অভাৰ

নাগপুৰত খেলা শৃংখলাৰ দ্বিতীয়খন টি-২০ মেচত বৰষুণ আৰু তিতা মাটিৰ বাবে বহু সময় নষ্ট হৈছিল। পিছত ৮-৮ অভাৰ মেচ অনুষ্ঠিত কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়। ইয়াৰ পিছত ভাৰতীয় দলটোৱে ৬ উইকেটত জয়লাভ কৰাৰ লগতে শৃংখলাটোও ১-১ গ’লত সমতা স্থাপন কৰে। নাগপুৰৰ বিদৰ্ভ ক্ৰিকেট এছ’চিয়েশ্যন (ভিচিএ) ষ্টেডিয়ামত খেলা ৰোহিত শৰ্মাৰ বেটটো ধুমুহাময় শৈলীৰে ২০টা বলত ৪৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। ৰোহিতে অপৰাজিত ইনিংছত চাৰিটা ফোৰ আৰু ইমানেই ছিক্স মাৰে।

হায়দৰাবাদৰ বতৰ কেনেকুৱা হ’ব?হায়দৰাবাদৰ ৰাজীৱ গান্ধী ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হ’ব শৃংখলাৰ তৃতীয় আৰু নিৰ্ণায়ক মেচ। নাগপুৰৰ দৰে হায়দৰাবাদতো বৰষুণৰ সম্ভাৱনা আছে। কিন্তু Weather.com ৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি সন্ধিয়া ৫.৩০ বজাৰ পিছত বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ১৮ শতাংশ। একে সময়তে মেচৰ সময়ত এই সম্ভাৱনা ১৪ৰ পৰা ১৭ শতাংশৰ ভিতৰত থাকে। সন্ধিয়া ৭ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব মেচখন।

টছত জয়ী হ’লে কি হ’ব?

হায়দৰাবাদ চহৰৰ তাপমাত্ৰা দিনত ২৯ ডিগ্ৰী চেলছিয়াছলৈ আৰু নিশা ২২ ডিগ্ৰী চেলছিয়াছলৈ হ্ৰাস পাব পাৰে। অৱশ্যে গোটেই দিনটো আকাশত আংশিক ডাৱৰীয়া হৈ থাকিব। ৱেদাৰ ডট কমৰ তথ্য অনুসৰি দিনত ২৪ শতাংশ আৰু ৰাতি ২২ শতাংশ বৰষুণৰ সম্ভাৱনা। দিনত আৰ্দ্ৰতা ৭৫ শতাংশ আৰু নিশা ৮৬ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাব। এনে অৱস্থাত টছত জয়ী হোৱা দলটোৱে প্ৰথমে বলিং কৰিব বিচাৰিব। শেষৰখন মেচতো ৰোহিত শৰ্মাই টছত জয়লাভ কৰি অষ্ট্ৰেলিয়াক প্ৰথমে বেটিং কৰিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনায়।

ভাৰতৰ সম্ভাৱ্য খেলা একাদশ: ৰোহিত শৰ্মা (অধিনায়ক), কে এল ৰাহুল, বিৰাট কোহলী, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ, হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, দীনেশ কাৰ্তিক (ডব্লিউ কে), অক্ষৰ পেটেল, হৰ্ষল পেটেল, ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ, যছপ্ৰীত বুমৰাহ আৰু যুজবেন্দ্ৰ চাহাল/আৰ অশ্বিন।

Leave A Reply