Breaking

সনাতন ডেকাৰ হত্যাকাৰীক কঠোৰ শাস্তি প্ৰদান কৰিবলৈ চৰকাৰ তথা প্ৰশাসনক দাবী জনাই প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিলে হিন্দু ক্ৰান্তি দল নলবাৰী সমিতিয়ে ।

0 4

নলবাৰী

অসমত চৰকাৰ আৰু প্ৰশাসনক ভেঙুচালি কৰি নিৰিহ জনতাৰ ওপৰত অসুৰ ৰুপে থিয় দিছে একাংশ গুণ্ডাবাহিনীয়ে । ইয়াৰ সাক্ষী হিচাবে ৰৈ গল হাজোৰ সনাতন ডেকাক পৰিকল্পিতভাৱে কৰা হত্যাকাণ্ড । সনাতন ডেকাক ৰাজপথত মৰিয়াই মৰিয়াই হত্যা কৰা দেখিছিল ৰাইজে আৰু এই  হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা প্ৰত্যেক্ষ কৰা ১১ পৰিয়ালক মৃত্যুৰ ভাবুকি প্ৰদান কৰিছে মাফিয়াৰাজ ফইজুল হকৰ গুণ্ডাবাহিনীয়ে । আৰু আজি সেই বিষয় সন্দৰ্ভত এনে অসুৰ তথা অমানৱীয় ঘটনা সংঘটিত কৰা লোক কেইজনক দৃষ্টান্তমূৰক শাস্তি প্ৰদানৰ দাবীত  নলবাৰীস্থ হৰিমন্দিৰ চকত হিন্দু ক্ৰান্তি দল নলবাৰী জিলা সমিতিয়ে প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী সাব্যস্ত কৰে । হিন্দু ক্ৰান্তি দলৰ কৰ্মী সকলে জয় শ্ৰীৰাম ,হত্যাকাৰীক ফাচী দিয়ক,তুষ্টিকৰন ৰাজনীতি বন্ধ কৰক, সনাতন ডেকাক ন্যায় দিয়ক আদি বিভিন্ন শ্লোগানেৰে নলবাৰী চহৰখনৰ পৰিবেশ উত্তাল কৰি তোলে । উক্ত কাৰ্যসূচীত জিলাৰ সংযোজক নিৰ্মল ৰাজবংশীয়ে কয় যে হিন্দু ক্ৰান্তি দলৰ অভিযোগ চৰকাৰে সম্পুৰ্ণ ভাৱে তুষ্টিকৰনৰ ৰাজনীতি কৰিছে কিয়নো লাফিকুল ইছলামৰ মিত্যুত তেওলোকে ২০ লাখ টকা আৰু এটা চাকৰি প্ৰদান  কৰিছে,তেনে ক্ষেত্ৰত সনাতন ডেকাক কিয় ২ লাখতে সমাপ্তি হল । তাতোকৈ দুখৰ বিষয় যিটো পৰিয়ালৰ আশ্ৰয় বাবে হাহাকাৰ তেনেক্ষেত্ৰত কুলিৰ দৰে নেদেখা ভাও জোৰো হাজোৰ বিধায়িকা গৰাকীয়ে এই সময়তেহে পকী ঘৰ প্ৰদান কৰিলে আগতে কিয় নকৰিলে । সেয়েহে হিন্দু ক্ৰান্তি দলৰ স্পষ্ট কথা সনাতন ডেকাৰ পৰিয়ালক উচিত ন্যায় প্ৰদান কৰি ২০লাখ টকা আৰু এটা সামেন্য হলেও চৰকাৰী চাকৰি প্ৰদান কৰক অন্যথাই অনাগত দিনত তিব্ৰ আন্দোলন কৰিবলৈ বাধ্য হম । লগতে সংযোজক গৰাকীয়ে কয় য়ে সম্প্ৰীতিৰ পীঠ স্থলী  হাজোত কিয় নৃশংস হত্যাকাণ্ড হল,আৰত আছিল নেকি পুৰ্ববংগীয় ইছলামিক পন্থি, সকলো তথ্য পোহৰলৈ অনাৰ বাবে দাবী কৰিছে সংযোজক গৰাকীয়ে । আৰু নিৰপেক্ষতাৰ সুযোগ লৈ আইনী মেৰপেচত যাতে হত্যাকাৰী সাৰি যাব নোৱাৰে তাৰ বাবে দৃষ্টি আকৰ্ষন কৰিবলৈ অসমবাসীলৈ আহ্বান জনাইছে হিন্দু ক্ৰান্তি দলে।