Breaking

অতি শীঘ্ৰেই বৃদ্ধি পাব টিম ইণ্ডিয়াৰ এইসকল খেলুৱৈৰ দৰমহা…

0 58

শীঘ্ৰেই টিম ইণ্ডিয়াৰ বহু খেলুৱৈৰ দৰমহা কোটি কোটিত বৃদ্ধি পাবলৈ গৈ আছে। আগন্তুক সময়ত বিচিচিআইয়ে কেন্দ্ৰীয় চুক্তি ঘোষণা কৰিব পাৰে।বৰ্তমান ঘৰুৱা ক্ষেত্ৰত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন মেচৰ টি-২০ ছিৰিজ খেলি আছে টিম ইণ্ডিয়াই। এই শৃংখলাৰ পিছত টিম ইণ্ডিয়াই অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ৪ খন টেষ্ট মেচ খেলিব লাগিব। এই সকলোবোৰৰ মাজতে টিম ইণ্ডিয়াৰ সৈতে জড়িত এটা ডাঙৰ খবৰ ওলাইছে।খবৰ অনুসৰি বিচিচিআইয়ে শীঘ্ৰে কেন্দ্ৰীয় চুক্তিৰ কথা ঘোষণা কৰিব পাৰে। এইবাৰ দলটোৰ বহু খেলুৱৈৰ দৰমহা কোটি কোটি বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

InsideSport ৰ খবৰ অনুসৰি ফেব্ৰুৱাৰী মাহত বিচিচিআইয়ে নতুন চুক্তি ঘোষণা কৰিব পাৰে। এই চুক্তিসমূহত উপ-অধিনায়ক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া আৰু সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে সৰ্বাধিক পদোন্নতি লাভ কৰিব বুলি জল্পনা-কল্পনা কৰা হৈছে। এই দুয়োগৰাকী খেলুৱৈ বৰ্তমান ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ অন্যতম বৃহৎ মেচ বিজয়ী।

হাৰ্দিক-সূৰ্য্যৰ যথেষ্ট লাভ হ’ব

বৰ্তমান হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া বি গ্ৰেডত আছে যদিও বৰ্তমান তেওঁ টি-২০ ফৰ্মেটত দলটোক নেতৃত্ব দি আছে, গতিকে হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াক গ্ৰেড এত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পৰা যাব বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে। আপোনালোকক কওঁ যে খ গ্ৰেডত ৩ কোটি টকা দিয়া হয় আৰু ক গ্ৰেডত ৫ কোটি টকা পোৱা যায়। একে সময়তে যোৱা বছৰ সূৰ্যকুমাৰ যাদৱৰ প্ৰদৰ্শন সৰ্বোত্তম আছিল, তেওঁ ক গ্ৰেডতো স্থান লাভ কৰিব পাৰে। এই মুহূৰ্তত খুব ভাল ফৰ্মত দৌৰিছে শুবমান গিল, এইবাৰো তেওঁ ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে।

এই খেলুৱৈসকল কেন্দ্ৰীয় চুক্তিৰ বাহিৰত থাকিব

যদিহে প্ৰতিবেদন বিশ্বাস কৰিব লাগে তেন্তে বিচিচিআইয়ে তেওঁলোকৰ বাৰ্ষিক কেন্দ্ৰীয় চুক্তিৰ পৰা টেষ্ট বিশেষজ্ঞ অজিংক্য ৰাহানে আৰু ঈশান্ত শৰ্মাক অপসাৰণ কৰিব পাৰে। এই দুয়োগৰাকী খেলুৱৈয়ে বিগত কেইবাবাৰো টিম ইণ্ডিয়াৰ অংশ হ’ব পৰা নাই। ঈশান্ত শৰ্মাই ২০২১ চনৰ নৱেম্বৰ মাহত অন্তিমখন আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় মেচ খেলিছিল। টিম ইণ্ডিয়াৰ তাৰকা উইকেট কীপাৰ বেটছমেন বৃদ্ধিমান সাহাৰ বয়স ৩৮ বছৰ। তেওঁও যোৱা এবছৰ ধৰি টিম ইণ্ডিয়াৰ অংশ হোৱা নাই। কেন্দ্ৰীয় চুক্তিৰ পৰাও বাদ দিব পাৰিব।

Leave A Reply