Breaking

নীট-ইউজি চিকিৎসা পৰীক্ষাৰ সৈতে জড়িত আবেদনৰ আজি উচ্চতম ন্যায়ালয়ত শুনানি…

0 24


আদালতৰ ৱেবছাইটত আপলোড কৰা ৮ জুলাইৰ কাৰণ তালিকা অনুসৰি চলিত বৰ্ষত অনুষ্ঠিত হোৱা ৰাষ্ট্ৰীয় যোগ্যতা সহ প্ৰৱেশ পৰীক্ষা নীট-ইউজি পৰীক্ষাৰ সৈতে জড়িত আবেদনৰ গোটটো সোমবাৰে শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে। নীট-ইউজি পৰীক্ষাত সংঘটিত হোৱা কথিত অনিয়মৰ সন্দৰ্ভত আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰিব, আৰু কাগজ ফাদিলৰ অভিযোগৰ মাজতে পুনৰবাৰ চিকিৎসা প্ৰৱেশ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ নিৰ্দেশ। ন্যায়াধীশ জে বি পাৰ্দিৱালা আৰু মনোজ মিশ্ৰৰ সৈতে মুখ্য ন্যায়াধীশ ডি ৱাই চন্দ্ৰচুদৰ বিচাৰপীঠে নীট-ইউজি পৰীক্ষা সম্পৰ্কীয় ৩৮খন আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰিবলৈ সাজু হৈছে।

নীট পৰীক্ষা পৰিচালনাৰ দায়িত্বত থকা নেশ্যনেল টেষ্টিং এজেন্সীয়ে শেহতীয়াকৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত কয় যে পৰীক্ষা বাতিল কৰাটো “উৎপাদনশীল” হ’ব আৰু কোনো প্ৰমাণৰ অভাৱত লাখ লাখ সৎ পৰীক্ষাৰ্থীক “গুৰুতৰভাৱে বিপদত পেলাব” গোপনীয়তা বৃহৎ পৰিসৰৰ ভংগ। ভাৰতৰ শতাধিক কেন্দ্ৰত ৫ মে’ত অনুষ্ঠিত হোৱা নীট-ইউজি পৰীক্ষাৰ ফলাফল নিৰ্ধাৰিত সময়তকৈ দহ দিন আগতে ৪ জুনত ঘোষণা কৰা হয়। এন টি এয়ে কেইবা ডজন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক পৰীক্ষাত সম্পূৰ্ণ নম্বৰ প্ৰদান কৰে, এইবাৰ মেডিকেল পৰীক্ষাৰ বাবে ৬৭ গৰ।কী। ইয়াৰ ফলত প্ৰতিবাদৰ সৃষ্টি হয় আৰু এনটিএই ব্যৱহাৰ কৰা চিহ্নিত ব্যৱস্থাত অনিয়মৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু সংগঠনসমূহে পুনৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিধ্বনি উত্থাপন কৰে। বহু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে একাধিক কেন্দ্ৰত কাগজ ফাদিল হোৱাৰ অভিযোগো উত্থাপন কৰি কয় যে কেন্দ্ৰ আৰু এন টি এয়ে ১৩ জুনত আদালতত কয় যে ১৫৬৩ গৰাকী প্ৰাৰ্থীক প্ৰদান কৰা ৰেহাইৰ নম্বৰ বাতিল কৰা হৈছে।

Leave A Reply