হোজাইৰ ডবকাত অৱ্যাহত আছে চোৰাং গৰুৰ বেহা

0 1,109

ডবকা : ৰাজ্যৰ আন আন প্ৰান্তৰ সমান্তৰালকৈ হোজাই জিলাতো অৱ্যাহত আছে গৰুৰ চোৰাং বেহা৷ বৃহস্পতিবাৰে নিশা ডবকাৰ পৰা কাছাৰলৈ চোৰাংভাবে সৰবৰাহ কৰোতে ২০ টা গৰুসহ এখন বাৰচকীয়া ট্ৰাক জব্দ কৰে৷ জব্দ কৰা গৰু ভৰ্তি ট্ৰাকখনৰ নম্বৰৰ হ’ল AS11CC 8056 ৷ সোধপোচৰ বাবে তিনি শ্ৰমিকক আটক কৰিছে যদিওঁ চালক আৰু চোৰাং ব্যাৱসায়ী সকল পলাই যাবলৈ সক্ষম হয়৷ আটক কৰা শ্ৰমিক কেইজনৰ নাম হল ক্ৰমে নাচিৰ উদ্দিন, আব্দুল খালিক আৰু আচাব উদ্দিন৷ জানিব পৰা মতে এক গোপন তথ্যৰ ভিত্তিত হোজাইৰ আৰক্ষী অধীক্ষক অংকুৰ জৈনৰ নিৰ্দ্দেশ মৰ্মে ডবকা আৰক্ষীয়ে ডবকাৰ ৩৬ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ পৰা গৰুভৰ্তি ট্ৰাকখন জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ জব্দ কৰা গৰু কেইটা ডবকা চহৰৰ সমীপৰ এটি পাউণ্ডত ৰাখি থৈছে৷ চোৰাংভাবে গৰুখিনি ক’ৰ পৰা কোনে, ক’লৈ সৰবৰাহ কৰিছে সেই বিষয়ে সবিশেষ তথ্য আৰক্ষীয়ে সংবাদ মাধ্যমক প্ৰকাশ কৰা নাই যদিও সাংবাদিকে চলোৱা অনুসন্ধানত গৰু খিনি ৰাঙলুৰ জনৈক আব্দুছ ছাত্তাৰ নামৰ লোকজনে ডবকাৰ NRL পেট্ৰল পাম্পৰ সমীপত গাড়ীত গৰুখিনি বোজাই কৰা হৈছে আৰু এইখিনি কাছাৰলৈ সৰবৰাহ কৰিব খুজিছিল৷ ইফালে ঈদৰ প্ৰাকমূৰ্তত এনেদৰে চোৰাংভাবে গৰু সৰবৰাহ কৰা গাড়ী জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা কাৰ্য্যক আদৰণি জনাইছে ডবকাবাসী ৰাইজে৷ উল্লেখ্য যে লক ডাউনৰ পূৰ্বে ডবকা, মোৰাঝাৰ, লংকা, উদালী আদি অঞ্চলৰ পৰা ব্যাপক হাৰত চোৰাংভাবে গৰু সৰবৰাহ হৈ আছিল৷ আৰক্ষীয়েও বহু গৰুৰ ট্ৰাক জব্দ কৰাৰ লগতে কেবাজনত জেললৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। চোৰাং গৰুৰ লগত একাংশ মুখা পিন্ধা ভদ্ৰলোক জৰিত থকাৰ অভিযোগ উঠিছে। এই চক্ৰটোৰ বিৰুদ্ধে সাংবাদিক তথা কোনো দল-সংগঠনে মাত মাতিলে চক্ৰটোৱে গভীৰ ষড়যন্ত্ৰত লিপ্ত হোৱাৰ অভিযোগ উঠিছে। হোজাই জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকেও এটা এটাকৈ নাকী লগোৱাই চোৰাং ব্যৱসায়ী তথা চক্ৰ উৎখাত কৰিবলৈ ধৰিছে যদিও একাংশ তলতীয়া আৰক্ষীয়ে চক্ৰটোৰ সৈতে সু সম্পৰ্ক ৰক্ষা কৰাৰ অভিযোগ উঠিছে।