চতিয়াত ছাত্ৰ সন্থাৰ বিষয়ববীয়াসহ ‘কা’ বিৰোধী আন্দোলনত জড়িত ১৩ গৰাকী বিজেপিত যোগদান

0 1,241

জামুগুৰিহাট : যিটো সময়ত সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাই ২০২১ত অনুষ্ঠিত হ’ব লগা ৰাজ্যৰ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা আগবঢ়োৱাৰ বাবে নতুন ৰাজনৈতিক দল গঠন কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে সেই সময়তে কালি চতিয়া বিধানসভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত জামুগুৰিহাটত আছুৰ তিনিজনলৈ বিষয়ববীয়াসহ কা বিৰোধী আন্দোলনত সক্ৰিয় অংশ গ্ৰহণ কৰা ১৩ জনকৈ যুৱকে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিত যোগদান কৰে। চতিয়াৰ বিধায়ক পদ্ম হাজৰিকাৰ ওচৰত যোগদান কৰা আছুৰ বিষয়ববীয়া তিনিজন হ’ল তেজপুৰ মহকুমা ছাত্ৰ সন্থাৰ সহকাৰী সাধাৰণ সম্পাদক কুলদীপ ভৰলী, সদৌ জামুগুৰি ছাত্ৰ সন্থাৰ কাৰ্য্যনিৰ্বাহক সদস্য বিতুপন ভৰলী আৰু নিৰ্মিতা ভূঞা। ইয়াৰোপৰি কা বিৰোধী আন্দোলনত অংশগ্ৰহণ কৰা মানস নাথ, বিকি নাথ, লক্ষজিৎ নাথ, বিদুৎ নাথ, ৰিপু কটকী, বিশ্বজিৎ নাথ, প্ৰবিত্ৰ নাথ, পৰাগ জ্যোতি নাথ, দেৱজিৎ নাথ, পলাশ নাথে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ যোগদান কৰে। চতিয়াৰ বিধায়ক গৰাকীৰ কাম-কাজৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হৈ তেওঁলোকে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিত যোগদান কৰে বুলি জানিবলৈ দিয়ে। ২০২১ৰ নিৰ্বাচনৰ আগমুহুৰ্ত্বত এইদৰে ছাত্ৰ সন্থা ত্যাগ কৰি লগতে কা বিৰোধী আন্দোলনত অংশগ্ৰহণ কৰা একাংশই ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ যোগদান কৰা ঘটনাই বিশেষ তাৎপৰ্য বহন কৰিছে।