Breaking

মঙলবাৰে কৰা এই বিশেষ প্ৰতিকাৰে মানুহৰ ভাগ্য সলনি কৰে, ভগৱান হনুমানে প্ৰতিটো ইচ্ছা পূৰণ কৰিব…

0 57

জ্যোতিষৰ মতে সপ্তাহৰ সাতটা দিনেই কোনোবা নহয় কোনোবা দেৱতাৰ নামত উৎসৰ্গা কৰা হয়। আজি মঙলবাৰে হনুমান আৰু মংগল দেৱক পূজা কৰা পৰম্পৰা। এই দিনটোত গ্ৰহণ কৰা কিছুমান ব্যৱস্থাই এজন ব্যক্তিৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ কৰে। সপ্তাহৰ মঙলবাৰ দিনটোত যদি হনুমানক ৰীতি-নীতি পূজা কৰে তেন্তে তেওঁ সন্তুষ্ট হয় আৰু ভক্তসকলৰ দুখ দূৰ কৰে। লগতে, ভক্তসকলৰ সকলো কামনা পূৰণ কৰে। এই দিনটোত ব্ৰত পালনৰ পৰম্পৰাও আছে। কেৱল এয়াই নহয়, মঙলবাৰৰ পূজাৰ লগতে কিছু জ্যোতিষৰ প্ৰতিকাৰও আছে-

মঙলবাৰে আচাৰ-ব্যৱহাৰ অনুসৰি যিসকলে পূজা কৰে, তেওঁলোকৰ সকলো ইচ্ছা পূৰণ হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়। লগতে বজৰং বলিৰ আশীৰ্বাদ পোৱা যায়। ইয়াৰ লগতে এই দিনটোত পূজা কৰি শুভ কাম সম্পন্ন হয়। ঘৰত সুখ, শান্তি আৰু সমৃদ্ধি আহে। মঙলবাৰে হনুমানৰ আশীৰ্বাদ পাবলৈ কোনবোৰ অলৌকিক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব পাৰি জানি লওক-

যদি আপুনি বা আপোনাৰ পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যই চৰকাৰী চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰিছে তেন্তে মঙলবাৰে ভগৱান হনুমানক পূজা কৰি পান আগবঢ়াওক। ইয়াৰ লগে লগে ব্যক্তিজনে সোনকালে চৰকাৰী চাকৰি এটা পায়। লগতে হনুমানয়ে সন্তুষ্ট হৈ ভক্তসকলৰ ওপৰত আশীৰ্বাদ দিয়ে।

জ্যোতিষৰ মতে যদি কোনো ব্যক্তিৰ ৰাশিফলত মংগল গ্ৰহ প্ৰথম, দ্বিতীয়, চতুৰ্থ, সপ্তম, অষ্টম আৰু দশম স্থানত থাকে তেন্তে তেনে ব্যক্তিক মাংলিক বুলি কোৱা হয়। ইয়াৰ বাবেই ব্যক্তিজনৰ ৰাশিফলত মঙলিক দোষৰ উত্থান ঘটে। এনে পৰিস্থিতিত মংগলিক দোষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ মঙলবাৰে ৰঙা জলকীয়া দান কৰক।যিসকল লোকে ৰঙা জলকীয়া দান কৰে তেওঁলোকৰ ৰাশিফলৰ পৰা মাংলিক দোষৰ প্ৰভাৱ কমি যায়।

ধৰ্মীয় বিশ্বাস অনুসৰি মঙলবাৰে যদি আপুনি শ্ৰীৰাম, সীতা মাতা, লক্ষ্মণ আৰু হনুমানক পূজা কৰে, তেন্তে হনুমানয়ে আপোনাৰ ওপৰত সন্তুষ্ট হয়। লগতে মঙলবাৰে পূজা কৰাৰ সময়ত ৰাম ৰক্ষা স্তোত্ৰও আবৃত্তি কৰক। মঙলবাৰে ৰাম ৰক্ষা স্তোত্ৰ পাঠ কৰাসকলে তেওঁলোকৰ সকলো বেয়া কামৰ সমাধান হয় বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।


মঙলবাৰে ৰঙা ৰঙৰ বিশেষ তাৎপৰ্য্য থকা বুলি কোৱা হৈছে। আপোনালোকক কওঁ যে মঙলবাৰে স্নান কৰি ধ্যান কৰি ৰঙা ৰঙৰ কাপোৰ পিন্ধি বজৰংবলী পূজা কৰিব লাগে। ইয়াৰ লগে লগে আপোনাৰ সকলো কামনা পূৰণ হ’ব। লগতে ব্যক্তিজনে শুভ ফল পায়।

যদি আপুনি আৰ্থিক সংকটৰ সৈতে যুঁজি আছে, তেন্তে মঙলবাৰে কোনো ব্যক্তিক ধন ধাৰে দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক। বিশ্বাস কৰা হয় যে মঙলবাৰে কাৰোবাক ঋণ দিলে ব্যক্তিজনৰ আৰ্থিক অৱস্থা আৰু বেয়া হয়। এনে পৰিস্থিতিত ভুলতেও মঙলবাৰে ধন ধাৰে নিদিব।


Leave A Reply