দুৰ্নীতিৰ বিৰোধিতা কৰি ৰাইজৰ সেৱা কৰিবলৈ সাজু হৈছে ননৈ চেৰফাং সমষ্টিৰ ভোটাৰ্চ পাৰ্টিৰ প্ৰাৰ্থী টুলটুলি পাল

0 1,133

টংলা : সমাগত বি টি চি নিৰ্বাচন, মহামাৰীৰ ভয়াৱহতাৰ বাবে নিৰ্বাচন পিছুৱাই দিয়া হৈছে যদিও পিছ পৰি থকা নাই বি টি চিৰ ৰাজনৈতিক দৈনিক সলনি হৈছে বিটিচি নিৰ্বাচনৰ সমীকৰণ, দৈনিক সলনি হৈছে ৰাজনৈতিক প্ৰেক্ষাপটত, কোনে গঠন কৰিব বি টি চি পৰিষদ সেই লৈ অব্যাহত আছে ৰাজনৈতিক দলৰ ৰণকৌশল, বি পি এফ, বিজেপি, গণ সুৰক্ষা, ইউ পি পি এলৰ নিৰ্বাচনী ৰণ কৌশলৰ মাজতে এইবাৰ পৰিবৰ্তনৰ হকে ওলাই আহিছে ভোটাৰ্চ পাৰ্টি, সমগ্র বিটিচিত ভোটাৰ্চ পাৰ্টিয়ে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে ২৫ খন আসনত, ৩৩ নং ননৈ চেৰফাং সমষ্টিৰ ভোটাৰ্চ পাৰ্টিৰ প্ৰাৰ্থী টুলটুলি পালৰ সৈতে এক সাক্ষাৎকাৰত টুলটুলি পালে জনালে দুৰ্নীতিৰ বিৰোধিতা কৰি ৰাইজৰ সেৱা কৰিবলৈ সাজু হৈছে তেওঁ। আমাৰ সাংসাংবাদিকৰ সৈতে হোৱা এক আছুতিয়া সাক্ষাৎকাৰত ৩৩নং ননৈ চেৰফাং সমষ্টিৰ ভোটাৰ্চ পাৰ্টিৰ প্ৰাৰ্থী টুলটুলি পালে কয় যে বিভিন্ন সময়ত ভাৰতত বিভিন্ন ৰাজনৈতিক দলে শাসনত আহিছে আৰু শাসন কৰিছে কিন্তু ভোটাৰসকলৰ মৰ্যাদা ভোটাৰসকলে এতিয়াও পোৱা নাই, বৰ্তমান বিটিচিত ভোটাৰ্চ পাৰ্টিয়ে ২৫ খন আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰক্ষেপ কৰিছে আৰু সেই সকল প্ৰাৰ্থীৰ মাজত অতি কমেও ১০ গৰাকীকৈ প্ৰাৰ্থী জয়ী হোৱাৰ আশা আছে। বিটিচিত হোৱা অবাধ দুৰ্নীতিৰ বিৰোধিতা কৰি মই এই নিৰ্বাচনত অৱতীর্ণ হৈছো আৰু ইয়াত আমাৰ জয় নিশ্চিত কৰিব ৰাইজে সেয়ে ৰাইজক আমি অনুৰোধ জনাইছো যে সকলোৱে দুৰ্নীতিৰ বিৰোধিতা কৰি ভোট প্ৰদান কৰক।