Breaking

ভাৰতীয় শ্বেয়াৰ বজাৰত ২২ হাজাৰলৈকে নিফটি স্পৰ্শ…

0 15

ভাৰতীয় শ্বেয়াৰ বজাৰত এই দৰ্শনীয় বুলিছ ট্ৰেণ্ড অব্যাহত আছে আৰু এন এছ ই নিফটিয়ে আজি পুনৰ অভিলেখৰ উচ্চতা স্পৰ্শ কৰিছে। আজি নিফটি ২২,২৪৮ ৰ স্তৰত মুকলি হৈছে। আচৰিত কথাটো হ’ল নিফ্টিয়ে মাত্ৰ এমাহতে ২১ হাজাৰৰ পৰা ২২ হাজাৰৰ স্তৰত উপনীত হৈছে। ২০২৪ চনৰ ১৫ জানুৱাৰীত নিফ্টিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২২ হাজাৰৰ স্তৰ স্পৰ্শ কৰিছিল আৰু তাৰ পূৰ্বে ২০২৩ চনৰ ৮ ডিচেম্বৰত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২১ হাজাৰৰ স্তৰত উপনীত হৈছিল। অৰ্থাৎ ৮ ডিচেম্বৰৰ পৰা ১৫ জানুৱাৰীলৈকে মাত্ৰ ২৭টা ট্ৰেডিং চেচনত নিফ্টিয়ে ১০০০ পইণ্টৰ বিশাল দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিছিল। ২০ হাজাৰৰ পৰা ২২ হাজাৰলৈ নিফটিৰ যাত্ৰা অতি দৰ্শনীয় হৈ পৰিছে আৰু বিনিয়োগকাৰী আৰু ব্যৱসায়ী সকলো বজাৰ উত্থানক লৈ উৎসাহিত হৈছে।

২০২৩ চনৰ ১১ ছেপ্টেম্বৰত নিফ্টিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২০ হাজাৰৰ স্তৰ স্পৰ্শ কৰিছিল আৰু ১৫ জানুৱাৰীত ২২ হাজাৰত উপনীত হৈছিল। অৰ্থাৎ মাত্ৰ ৪ মাহত নিফটি ৫০য়ে ২০০০ পইণ্টৰ বিশাল বৃদ্ধি লাভ কৰিছে। ৮ ডিচেম্বৰত নিফটিয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ২১ হাজাৰৰ ঐতিহাসিক স্তৰ অৰ্জন কৰিছিল আৰু আজিৰ দিনটোতে ১০৫ পইণ্টৰ জাম্পৰ সহায়ত ২১ হাজাৰ পইণ্টত উপনীত হোৱাত সফল হৈছিল। পূৰ্বৰ অধিবেশনত অৰ্থাৎ ২০২৩ চনৰ ৭ ডিচেম্বৰত নিফটি ২০,৯০১ ত বন্ধ হৈছিল।

২০২৪ চনৰ ১৫ জানুৱাৰীত প্ৰথমবাৰৰ বাবে নিফ্টি ৫০-এ ২২ হাজাৰৰ স্তৰ স্পৰ্শ কৰে। আজিৰ দিনটোত এন এছ ইৰ নিফটি ১৫৮ পইণ্ট বা ০.৭২ শতাংশৰ শক্তিশালী বৃদ্ধিৰে ২২,০৫৩ টকাত মুকলি হয়। মাত্ৰ ২৭টা ট্ৰেডিং চেচনত নিফ্টিয়ে ১০০০ পইণ্টৰ লাভৰ সৈতে ২২ হাজাৰৰ অভিলেখ সৃষ্টি কৰে।

Leave A Reply