Breaking

ঋষভ পান্তৰ সুস্থ হোৱাৰ কামনাৰে প্ৰাৰ্থনা উৰ্বশী ৰাউটেলাৰ

0 54

ঋষভ পাণ্টৰ গাড়ী দুৰ্ঘটনাৰ পিছত অভিনেত্ৰী উৰ্বশী ৰাউটেলাই তেওঁৰ সুৰক্ষাৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত আমি আপোনালোকক জনাম যেতিয়া উৰ্বশী ৰাউটেলা পন্তক উল্লাস কৰিবলৈ ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত হৈছিল। আহত ঋষভ পন্তৰ চিকিৎসা চলি আছে ডেৰাডুনৰ মেক্স হাস্পতালত। একে সময়তে ঋষভ পন্তৰ নামৰ বাবেই সততে শিৰোনাম দখল কৰা অভিনেত্ৰী উৰ্বশী ৰাউটেলাইও পান্তৰ নাম নোলোৱাকৈয়ে পান্তৰ মংগলৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত আমি আপোনালোকক জনাবলৈ ওলাইছো যে বহুবাৰ ক্ৰিকেটাৰ ঋষভ পান্তক উৎসাহিত কৰিবলৈ উৰ্বশী ৰাউটেলা ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত হৈছিল।

উৰ্বশী ৰাউটেলাই চলিত বৰ্ষত দুবাৰকৈ ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত হৈ টিম ইণ্ডিয়াক উৎসাহিত কৰিছিল। বিশেষ কথাটো হ’ল এই উপলক্ষে ঋষভ পান্ত উইকেট ৰক্ষক বেটছমেন হিচাপে টিম ইণ্ডিয়াৰ অংশ হৈ আহিছে। ২০২২ চনৰ ২৮ আগষ্টত উৰ্বশী ৰাউটেলাই এছিয়া কাপত টিম ইণ্ডিয়া আৰু পাকিস্তানৰ মাজত খেলা গুৰুত্বপূৰ্ণ খেলখন চাবলৈ ডুবাইৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত হয়। যদিও এই মেচত ঋষভ পন্ত টিম ইণ্ডিয়াৰ প্লেয়িং একাদশৰ অংশ নাছিল। ইয়াৰ পিছত ২০২২ চনৰ ২৩ অক্টোবৰত টি-২০ বিশ্বকাপৰ সময়ত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত ভাৰত বনাম পাকিস্তানৰ খেলতো উৰ্বশী উপস্থিত আছিল।

কিন্তু উৰ্বশীৰ দুৰ্ভাগ্যৰ এই মেচখনতো পান্ত খেলা একাদশৰ বাহিৰত বহি আছিল। যোৱা বছৰৰ আৰম্ভণিতে ২০২১ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপত উৰ্বশীয়ে ডুবাইৰ খেলপথাৰত ঋষভ পন্তক উৎসাহিত কৰিবলৈ হাত আগবঢ়াইছিল। পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে সেই মেচখনত পণ্টে ৩৯ ৰানৰ উজ্জ্বল ইনিংছ খেলিছিল। যদিও সেই খেলখনত ১০ উইকেটত পৰাস্ত হৈছিল টিম ইণ্ডিয়া। ইয়াৰ আগতেও উৰ্বশীক বহুবাৰ ষ্টেডিয়ামত খেল চাই থকা দেখা গৈছে।উৰ্বশীক মেচখনৰ বাবে ট্ৰল কৰা হৈছিল

উৰ্বশী ৰাউটেলা আৰু ঋষভ পন্তৰ মাজৰ বিষয়টো সকলোৰে পৰিচিত। কিন্তু ষ্টেডিয়ামত খেলখন চোৱাৰ বাবে ছ’চিয়েল মিডিয়াত উৰ্বশীক বহুত ট্ৰ’ল কৰা হয়। আচলতে এটা সাক্ষাৎকাৰত উৰ্বশীয়ে কৈছিল যে তেওঁ ক্ৰিকেট বেছি ভাল নাপায়। কেৱল শচীন তেণ্ডুলকাৰ আৰু বিৰাট কোহলী তেওঁৰ প্ৰিয় ক্ৰিকেটাৰ। ইয়াৰ পিছতো উৰ্বশী ৰাউটেলাক বেছিভাগ সময়তে ষ্টেডিয়ামত মেচ চাই থকা দেখা গৈছে আৰু ঋষভ পন্তৰ বাবেও তেওঁক তীব্ৰ ট্ৰ’ল কৰা হৈছে।

Leave A Reply