Breaking

ওদালগুৰি জিলাত ১৩৯৮৩৯ জন হিতাধিকাৰীক ভেকচিন প্ৰদান

0 1,028

ৰাজ্যত ভয়াবহ ভাৱে বাঢ়ি অহা দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ ক’ৰোণা মহামাৰী ওদালগুৰি জিলাতো দিনক দিনে ক’ৰোণা আক্ৰান্ত আৰু মৃত্যুৰ সংখ্যা  দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পোৱাত জিলাখনত এক আতংকময় পৰিবেশৰ সৃষ্টি হৈছে। স্বাস্হ্য বিভাগৰ পৰা পোৱা  তথ্য অনুসৰি  ৭জুলাইত   ওদালগুৰিত  ৩১ গৰাকী  ক’ৰোণা আক্ৰান্ত হৈছে।এইলৈ ওদালগুৰিত  এক এপ্ৰিলৰ পৰা ৫জুলাইলৈ  আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৩৮৫১ গৰাকীলৈ বৃদ্ধি পালে। স্বাস্হ্য বিভাগৰ জনোৱা মতে  ৫জুলাইত  ৭২৪গৰাকীক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত ৩১ গৰাকীৰ দেহত  কৰোনা ধৰা পৰে।জিলা খনৰ মুঠ ৩৮৫১ ক’ভিড আক্ৰান্তৰ  ভিতৰৰ ৩৫৯৪ জনক ক’ভিড মুক্ত ঘোষনা কৰাৰ লগতে  ওদালগুৰিৰ বিভিন্ন  চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন  হৈ থকাৰ বিপৰীতে ৫৬২ গৰাকীৰ   ১৭৪ আইচিলেচনত, ১৯৪ সক্ৰিয় ৰোগী  চিকিৎসাধীন হৈ আছে।ইপিনে- শেহতীয়া তথ্য অনুসৰি মাৰ্চ’২১ৰ পৰা  ৫ জুলাই লৈকে মৃত্যু হোৱা লোকৰ সংখ্যা  ৬৩ গৰাকীলৈ বৃদ্ধি পালে।ইপিনে প্ৰথম আৰু দ্বিতীয় পৰ্যায়ত   ১৩৯৮৩৯গৰাকীক ভেকচিন প্ৰদান কৰা হৈছে।সেয়ে এনে ভয়াবহতাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সকলো ৰাইজকে  সজাগ আৰু সচেতন  হৈ মাস্ক ব্যৱহাৰ কৰাৰ লগতে সামাজিক দূৰত্ব বজাই ৰাখি ক’ভিডৰ নীতি নিৰ্দেশনা মানি  চলিবলৈ স্বাস্হ্য বিভাগে আহ্বান জনায়। আনহাতে সমগ্ৰ ওৰাং খণ্ড প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰৰ অন্তৰ্গত অঞ্চল সমুহত  ২০১ গৰাকীক ৰেট পৰীক্ষাত ১১ গৰাকী  ক’ভিড চিনাক্ত কৰা হৈছে ৷

Leave A Reply